Leokid jõudsid Itaalias esikuuikusse

Tanel Leok saavutas täna Montevarchis Itaalia MX1-klassi motokrossimeistrivõistluste avaetapil neljanda ja Aigar Leok kuuenda koha. Esimeses võistlussõidus kihutas LS Motors Honda meeskonnas sõitev Leok esmalt neljandal-viiendal kohal, lõpuks tõusis David Philippaertsi ja oma tiimikaaslase Davide Guarneri (mõlemad Itaalia) järel kolmandaks. „Start oli päris hea, sõitsime terve sõidu mitmekesi koos. Kohad muutusid, lõpuks suutsin kolmandaks tõusta.

MX1-klassi meistritiitel toodi Võrumaale

Martin Leok tuli MX1-klassis Eesti meistriks talikrossis. Täna Kosel peetud sarja viimasel etapil võitis äsja 20aastaseks saanud Sõmerpalu motoklubi tsiklimees mõlemad sõidud. 85cm3 klassis sai Karel Kutsar (MK Sinilind) pronksi. Martin Leok. Foto: Martin Mand

Lõunalõvi noormehed jäid kaheksandaks

Täna Tallinnas toimunud Eesti noorte klubide kergejõustiku karikavõistlustel said Võru Lõunalõvi noormehed kaheksanda koha, parim oli Audentese SK. Ainsa alavõidu tõi võrulastele Joosep Piho 15.61ga kuulitõukes. 1500 m jooksus sai Hans-Peeter Tulmin 4.28,81ga kolmanda koha. Neidude karika võitis Nõmme KJK, võrulannad ei osalenud.

Klaus Kolpakov tuli Eesti noortemeistriks

Klaus Kolpakov (Võru spordikool) tuli täna Elvas kuni 12aastaste Eesti meistriks kahevõistluses, sama vanuseklassi suusahüpetes kuulus talle Artti Aigro järel hõbemedal. Teised vanuseklassid võistlesid suusaliidu noortesarja arvestuses. Võru spordikooli poisid Mairo Nupp ja Günter Mandli saavutasid seal kuni 14aastaste seas nii kahevõistluses kui ka suusahüpetes vastavalt teise ja kolmanda koha.

Priit Narusk Alutaguse maratonil kolmas

Priit Narusk saavutas 40 km pikkusel klassikalise tehnikaga sõidetud Alutaguse suusamaratonil kolmanda koha, esikoha võitnud Algo Kärbile kaotas ta finišiheitluses 3,3 sekundiga ja teiseks tulnud Vahur Teppanile 2,7 sekunduga. Estoloppeti sarja kolmanda maratoni põhidistantsi lõpetas 736 suusatajat. Võrumaalastest jõudsid esimese saja sisse veel Ivar Ivanov (29.), Taavi Palo (30.), Kaidar Hussar (33.), Indrek Klampe (39.),

Sirli Hanni avastart OMil ebaõnnestus

Esimese Võrumaa sportlasena Vancouveri taliolümpiamängudel võistlustulle läinud Sirli Hanni etteaste laskesuusatamise 7,5 km sprindis ebaõnnestus, 88 starti tulnud naise seas pidi ta leppima 84. kohaga. Laupäeval toimunud võistlusel eelviimasena startinud ja viimasena lõpetanud Hanni teenis lamades laskmisega kaks trahviringi, püsti lastes tulistas ta kõik märgid alla. Olümpiavõitjaks tulnud Anastazia Kuzminale (Slovakkia) kaotas 24aastane Vastseliina laskesuusataja