Võrumaa 2010. aasta parimad sportlased on krossiäss Tanel Leok ja suusasprinter Kaija Udras

Võrumaa parimaks sportlaseks valiti tänavu meestest motokrossisõitja Tanel Leok (25) ja naistest suusataja Kaija Udras (24), esimene juba neljandat ja teine kolmandat aastat järjest. Motokrossi MX1-klassi MM-sarja tänavu kuuenda kohaga lõpetanud ja taas korra ka etapivõiduni küündinud Tanel Leok on lisaks neljale Võrumaa aasta parima sportlase tiitlile varem neljal korral tunnistatud ka aasta parimaks juunioriks.

Kaija Udras võitis juba neljanda sprindikulla järjest

Kaija Udras lisas oma auhinnakappi veel ühe Eesti meistrivõistluste kuldmedali, täna Otepääl toimunud vabatehnikasprindi finaalis edestas ta Triin Ojastet, Piret Pormeistrit ja Kaili Sirget. Eile ka suusavahetusega sõidus Eesti meistriks kroonitud 24aastane võrulanna võitis Eesti naiste sprindikulla juba neljandat aastat järjest. Teise Võrumaa suusatajana startinud Kristiine Lauri sai 22 naise seas 18. koha. Meeste kulla

Laskesuusatajate sprindikullad läksid Eveli Sauele ja Indrek Tobrelutsule, Sirli Hannile pronksmedal

Haanjas toimuvatel laskesuusatamise Eesti meistrivõistlustel oli täna kavas sprint. Naiste võistluse võitis Eveli Saue, meestest oli kiireim Indrek Tobreluts. Naiste 7,5 km distantsil lõpetas Sirli Hanni võistluse viimasena, ent võitis ometi pronksmedali, sest võistlejaid oligi vaid kolm. Kaks trahviringi sõitnud Vastseliina laskesuusataja kaotas puhtalt lasknud Sauele 1.26ga ja kaks möödalasku teinud Kadri Lehtlale 31 sekundiga.

Võru jalgpallurid piirdusid alagrupimängudega

Võru JK piirdus Eesti jalgpalliliidu aastalõpuvõistlusel alagrupimängudega. Eile Tallinnas toimunud II liiga teisel turniiril viigistati Viljandi JK Kotkastega 1:1 ning kaotati FC Ararat-TTÜle 0:2 ja Rummu Dünamole 1:4. Turniiri võitis Sörve JK.

Paksu lume kiuste tehti mäetippudele ring peale

48 matkasellist, kes laupäeval Haanjamaal spordiühingu Ekstreempark korraldatud retkel Eesti 20 kõrgemat mäge läks vallutama, jõudis kõigi 20 tipu otsa 19. Umbes 25 kilomeetri pikkuseks matkaks kulus neil 10 tundi ja 50 minutit. „Lumeolud olid rasked ja kohati vööni ulatuvad tuisuvaalud tegid liikumise suhteliselt vaevaliseks,” kirjeldas matka korraldaja Hillar Irves. „Rajaajajatel oli pulss tugevalt aeroobses