Jaanus Kala valiti Londoni olümpatuld kandma

Antsla vallas juba aastaid omanimelist viievõistlust korraldav Jaanus Kala (37, pildil) on üks kahest õnnelikust eestlasest, kes saab tuleval aastal osaleda Londoni OMi tõrvikujooksus. „Tunne on ülev, olen väga rõõmus ja õnnelik,” ütles Jaanus Kala pärast oma nime väljakuulutamist. Teiseks väljavalituks osutus jooksuspordi edendamisega tegelev Renna Järvalt. Kokku esitati tõrvikukandjate kandidaadiks paarsada nime, lõplik valik

Aimar Hussar tuli Tartu neliküritusel neljandaks

Tartu nelikürituse tänavuses koondarvestuses tõusis Võrumaalt pärit sportlastest kõige kõrgemale neljandaks tulnud Aimar Hussar, klubide arvestuses saavutas Haanja rattaklubi teie koha. Hussarit edestasid nelja võistluse kokkuvõttes vaid nelikürituse juba neljandat korda võitnud Rait Pallo ning Priit Ailt ja lätlane Janis Teteris. Tartu suusamaratonil sai Hussar tänavu 152., jooksumaratonil 30., rattarallil 145. ja rattamaratonil 160. koha.

Karel Kutsar langes ADAC sarja lõpuks 11. kohale

Võru motopoiss Karel Kutsar sai nädalavahetusel lõpule jõudnud Saksamaa ADAC motokrossisarjas MX Junior Cup (85 cm3) klassis 11. koha. Kutsar võinuks kokkuvõttes ilmselt kõrgemalegi tõusta, kuid osales vaid sarja neljal esimesel etapil kuuest. Esikoht läks lätlasele Pauls Jonassele.

Martin Leokile debüütaastal Eesti endurohõbe

Tänavu oma vanema venna Aigari eeskujul enduroga tutvust teinud Martin Leok võitis Eesti enduromeistrivõistlustel lätlase Lauris Ermanise järel E2-klassis hõbemedali. Nädalavahetusel Tartumaal Rannu vallas toimunud meistrivõistluste viimasel etapil oli E2-klassis mõlemal päeval kiireim küll MM-sarjas võistlev Aigar Leok, kuid kuna ta kahel esimesel etapil ei võistlenud, ei saanud ta kokkuvõttes ka 6.-7. koha jagamisest enamat.

Kajar Kivioja läks Rakverre Grossi palgale

Eelmisel kolmel hooajal Valio Võru VK meeskonda kuulunud nurgaründaja Kajar Kivioja (21, 187 cm; pildil) jätkab võrkpallurikarjääri Rakvere Grossi Toidukaupade meeskonnas. „Kivioja asus tööle ja elama Tamsalusse ning avaldas ise soovi meie eest mängida,” ütles Rakvere meeskonna peatreener Mati Merirand oma klubi kodulehe vahendusel. Kajar Kivioja on Võru spordikooli kasvandik.

Selgusid Võrumaa koolide jalgpallimeistrid

Võrumaa koolide jalgpallimeistrivõistlused võitsid nooremas vanuseastmes Võru Kesklinna gümnaasiumi poisid, gümnaasumiastmes oli parim Võru Kreutzwaldi gümnaasiumi meeskond. Laupäeval Puigal toimunud 6.-9. klasside võistlusel võitis Võru Kesklinna gümnaasiumi I meeskond medalimängudes Võru Kreutzwaldi gümnaasiumi 5:0 ja viigistas Kääpa põhikooliga 0:0. 3:1 võit Kääpa kooli üle andis hõbemedali Kreutzwaldi gümnaasiumile. Esikoha võitnud meeskonnas mängisid Ranet Kikkas, Reiko