Meelis Kanep tegi Gibraltari turniiril hea tulemuse

Võrumaalt pärit maletaja Meelis Kanep (pildil; Elo koefitsient 2509) kogus tugevakoosseisulisel Gibraltari maleturniiril kümnes partiiga seitse punkti ning jagas selle tulemusega 7.-23. kohta. Esikohta jagasid kaheksa punktiga inglane Nigel Short (2677) ja hiinlanna Yifan Hou (2605). Kanep võitis turniiril viis partiid, kusjuures tänases viimases voorus alistas ta Rumeenia suurmeistri Mircea-Emilian Parligrasi (2650). Ainsa kaotuse sai

Anti Saarepuu Moskva MK-etapil edasi ei pääsenud, kuid edestas kõiki koondisekaaslasi

Anti Saarepuul ei õnnestunud Moskvas murdmaasuusatamise MK-etapil vabatehnikasprindi kvalifikatsioonist küll edasi pääseda, kuid vähemalt oli ta kõigist Eesti suusasprinteritest täna nobedaim. Edasipääsust jäi 42. koha saanud Saarepuul puudu 2,50 sekundit, kvalifikatsiooni võitnud kanadalasele Devon Kershaw’le kaotas võrulane täpselt 12 sekundiga. Kein Einaste sai 44., Timo Simonlatser 51., Peeter Kümmel 61. ja Siim Sellis 66. ehk

Sirli Hanni sai MK-sarja etapil 63. koha.

Sirli Hanni võistles täna laskesuusatamise MK-sarja etapil Norras Holmenkollenis, kus sai naiste 7,5 km sprindis 63. koha. Vastseliina laskesuusatajal tuli sõita kaks trahviringi ning esikoha võitnud MK-sarja üldliidrile Magdalena Neunerile (Saksamaa) kaotas ta 4.21,6ga. Kadri Lehtla oli 29. ja Eveli Saue 53. Sõidu lõpetas 74 naist.

Pakane sunnib hulga võistlusi edasi lükkama

Nädalavahetusel Otepääl toimuma pidanud Eesti meistrivõistlused kahevõistluses, samuti murdmaasuusatamise Eesti noortemeistrivõistluste sprindivõistlus ja ETV-Swedbank suusasarja etapp, lükatakse seoses külma ilmaga edasi. Pühapäeval toimuma pidanud Estoloppeti sarja Tamsalu-Neeruti suusamaratoni uueks toimumiskuupäevaks on 11. märts. Pakase tõttu lükatakse edasi ka homme Räpinas toimuma pidanud Eesti talviste motokrossimeistrivõistluste etapp.

Andres Raja on homme algaval Tallinna rahvusvahelisel mitmevõistlusel Eesti esinumber

Homme ja ülehomme Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis toimuvas rahvusvahelises mitmevõistluses läheb seitsmevõistluse starti ka Võrumaa viimaste aastate parim kergejõustiklane Andres Raja (pildil). Andres Raja endale võistluseks mingeid erilisi eesmärke ei sea. „Ega ma eriti midagi ei looda, aga eks vaatab. Ettevalmistus käib ikka suveks,” ütles kuue aja pikkusest Lõuna-Aafrika Vabariigi laagrist naasnud mitmevõistleja intervjuus Vikerraadiole.

Raja

Ekso loobus Võrumaa meistrivõistlustel mängimast

Poolteist kuud tagasi Võru Kalevi korvpallimeistriks tulnud Ekso kaotas äsja alanud Võrumaa meistrivõistlustel oma avakohtumises üleeile Puigal suurelt Antsla vallale 45:79 (24:28) ja teatas seejärel, et loobub turniiril osalemast. „Kurb uudis,” sõnas turniiri peakorraldaja Kalle Samarüütel. Ta loodab siiski Eksole veel asendaja leida. „Ootan vastust Kuperjanovi JPlt, äkki on nad nõus liituma,” ütles Samarüütel. ASilt

Aigar Leok käis Tšiilis endurot sõitmas

Aigar Leok (TM) osales hiljuti Tšiilis peetud endurovõistlusel Copa ESEmar, kus saavutas E3 klassis esikoha ming jäi üldarvestuses alla ainult kahele kohalikule enduromehele, E2-klassi ratastega sõitnud vendadele Pablo ja Leonatdo Quintanillale, vahendas Ruudulipp.ee. „Sõit oli kõrbeliivas, düünides. Meeletu kuumus, võistluspäeval oli seal pluss 37 kraadi. Selliste asjadega igapäevaselt kokku ei puutu ja selles osas saime