VSport.ee aastaauhinnad 2012

Aasta tegija – AIGAR LEOK Alles teist aastat enduroradadel võistelnud Võrumaa motomees võitis MMil pronksmedali ja krooniti Euroopa meistriks. MMil tõusis ta kaheksast etapist viiel autasustamispoodiumile ning sai Soomes kirja ka etapivõidu. Aigar Leok Euroopa meistri kuldmedaliga. Foto: Dario Agrati Aasta üllataja – RENE ZAHKNA Võru noormees sõitis aasta alguses Austrias Innsbruckis toimunud noorteolümpiale salasooviga

2012. aasta kümne küsimuse vastused

VSport.ee esitas aasta alguses kümme küsimust, millele tänavune spordiaasta vastuse tõi. Alljärgnevalt nii küsimused kui ka vastused. • Kas Andres Rajal õnnestub Londoni OMi kümnevõistluses ületada Pekingi OMil saavutatud 13. koht ja parandada isiklikku rekordit? Võrumaa mitmevõistleja hooaja rikkus põlvevigastus ning kümnevõistluses ta üldse tulemust kirja ei saanudki. • Kas Suzuki on Tanel Leoki jaoks

Raido Ränkel tuli U23 vanuseklassi Eesti meistriks

Võru suusaklubi esindav Raido Ränkel võitis täna Otepääl Eesti U23 vanuseklassi meistritiitli 15 km vabatehnikasõidus. Lähimaid konkurente edestas Ränkel rohkem kui poole minutiga. Juunioride 10 km sõidus saavutas kahevõistleja Han Hendrik Piho (Taevatäht) kolmanda koha, jäädes alla vaid Alvar Johannes Alevile (Jõulu suusaklubi) ja Marko Kilbile (Nõmme suusaklubi). Võru neidudest jõudis esikümnesse Kristiine Lauri (Võru

Rene Zahkna võitis veenvalt ka jälitussõidu

Otepääl jätkunud laskesuusatamise Eesti meistrivõistlustel võidutses Rene Zahkna (pildil) ka tänases M19 vanuseklassi jälitussõidus. Veel tõusis Võrumaa noortest pjedestaali kõrgeimale astmele Johanna Olesk. Tiirus kahel korral eksinud Rene Zahkna (Võru spordikool/Võru Biathlon) oli täna kogu võistluse üks täpsema käega laskjaid. 10 km distantsil edestas ta teisena lõpetanud ja kaheksal trahviringil käinud Kristjan Koskineni lõpuks 3.44,5ga.

Jan Jakobson tuli Adrenalin Arena Cupil teiseks

Eile Sõmerpalu motohallis toimunud Adrenalin Arena Cupi etapil saavutas Jan Jakobson 85 cm3 klassis kahe sõidu kokkuvõttes Hardi Roosioru järel teise koha. Veel võitsid esikoha Meico Vettik (65 cm3), Kennert Nurja (50 cm3 jun) ja Otto Jaasi-Tamm (50 cm3).

Rene Zahkna ja Regina Oja tulid laskesuusatamise sprindidistantsil Eesti noortemeistriks

Otepääl alanud laskesuusatamise Eesti meistrivõistlustel ja Baltic Biathlon Cupi etapil võitsid võrulastest sprindis oma vanuseklassis esikoha Rene Zahkna ja Regina Oja. Noorte MMiks valmustuv Rene Zahkna pidi M19 noormeste 7,5 km sõidus lamadestiiru järel tegema kaks trahviringi, püstitiirus ta ei eksinud. Teise koha saanud Kristjan Koskinen pääses ühe trahviringiga ja kaotas Zahknale finišis 22,6 sekundiga.

Aastalõputurniiri asemel peetakse kontrollmänge

Nädalavahetusel Võrus toimuma pidanud võrkpalli aastalõputurniir jääb ära, ent selle asemel peab Võru meeskond kolm kontrollmängu. „Aastalõputurniirist ei tulnud midagi välja, sest kutsutud TTÜ ja Daugavpils ei saanud erinevate põhjuste tõttu tulla,” ütles Valio Võru VK meeskona peatreener Marko Mett. Võru meeskonna vastasteks kontrollmängudes on Schenkeri liiga liider Pärnu VK ja tuleval nädalal Lätis Jelgavas