Võrumaa juurtega mees sai
täpsusorienteerumise MMil 11. koha

Paralleelselt orienteerumisjooksu MMiga toimuvad Soomes Vuokattis ka täpsusorienteerumise maailmameistrivõistlused, kus Võru- ja Petserimaal üles kasvanud, praegu Soomes elav Aleksei Laisev (pildil) sai klassikalises täpsusorienteerumises 19. ja tempovariandis oma karjääri parima, 11. koha. Eestis ei ole see orienteerumisala veel laiemalt levinud. Erinevalt orienteerumisjooksust ei sisalda täpsusorienteerumine füüsilist pingutust, vaid võisteldakse ülitäpses ja kiires kaardilugemisoskuses. Mehed ja

Lauri Sild lõpetas MMi lühirajavõistluse 13. kohaga

Orienteerumise MMil Soomes Vuokattis sai Lauri Sild täna lühirajal 13. ja Timo Sild 43. koha, maailmameistriks tuli Leonid Novikov (Venemaa). Maastik oli tehniliselt lihtsam kui eilsel kvalifikatsioonivõistlusel, kuid suurel kiirusel tuli vigu ette ka parimatel. Novikovi võiduaeg 6,3 km pikkusel distantsil oli 37.45. Hõbeda sai üheteistkordne maailmameister Thierry Guergiou (Prantsusmaa) ja pronksi Gustav Bergman (Rootsi),

Õilme Võrol jäi noorte MMil 200 meetri jooksu Võrumaa rekordist puudu vaid 0,02 sekundit

Õilme Võrro jooksis U18 vanuseklassi MMil Donetskis 200 meetris uue isikliku rekordi 25,19, Anne Viskovi nimel olevast Võrumaa rekordist jäi puudu vaid 0,02 sekundit. „Distantsi algus oli väga võimas, aga sirge peal andis vähene ettevalmistus ja 1,3meetrine vastutuul tunda ning tehnika lagunes veidi. Kui aega nägin, olin täiesti sõnatu. Nii head aega poleks tõesti oodanud

Suvebiatloni EM toob kolme nädala pärast Haanjasse tosina riigi sportlased

2.-4. augustini toimuvad Võrumaal Haanjas tänavused suvebiatloni Euroopa meistrivõistlused, kus osaleb ligi 120 sportlast 12 riigist. Mullustest Euroopa meistritest tulevad Haanjasse tiitlit kaitsma meeste sprindi võitja Rinat Gilazov (Venemaa), naiste sprindi võitja Svitlana Krykonehuk (Ukraina) ja juunioride parim Ivan Kusakin (Venemaa). Kohal on ka Eesti paremik eesotsas Indrek Tobrelutsu, Rene Zahkna ja Grete Gaimiga. Riikidest

Ivar Ivanov võitis jooksusarja järjekordse etapi

Võrumaa staadionijooksusarja järjekordsel etapil oli eile kavas 3000 meetri jooks, kus ajaga 9.12,8 sai kindla esikoha sarja liider Ivar Ivanov. Mikk Laur kaotas talle 45,9 ja Margus Lehtna 55,2 sekundiga. Kireim naine oli ajaga 12.38,4 Monika Irves. 200 meetris läks 23,86ga võit Henri Ojapervele. Osavõtt jäi tagasihoidlikuks – kahel distantsil osales kokku vaid 11 jooksjat.

Võrumaa rannavollemeistrivõistluste etapil
jäeti koju vaid noormeeste esikoht

Eile Võrus Tamula ääres toimunud Võrumaa rannavõrkpalli meistrivõistluste teise etapi võitsid meestest Taavi Arula ja Oliver Venno, esikohamängus alistasid nad 21:12 Sten Maaski ja Janno Järvpõllu. Kolmanda koha said Josh Thorpe ja Martin Ruul. Kardo Kivioja – Henry Maask jäid jagama 5.-6. kohta, Henri Treial – Kaspar Maila 7.-8. kohta. Ka naiste turniiri valitsesid külalised: