Palju õnne! Juta Kama 90

Täna tähistab väärikat juubelit Võrumaalt kunagisest Kasaritsa vallast pärit kergejõustiklane ja võrkpallur ning spordipedagoog ja treener Juta Kama (Raudsepp). 1946. aastal Võrus keskkooli ja viis aastat hiljem Tartu ülikooli kehakultuuriteaduskonna lõpetanud neiu alustas sportimist omapäi. 1946. aastal püstitas ta oma esimesel võistlusel kaugushüppes paljajalu Võrumaa rekordi 4.43. Tartus olid tema treenerid Fred Kudu ja Aleksander

Eleri Hirv oli Expedition Estonial kiireim naine

Eleri Hirv võitis naiste arvestuses seiklusspordivõistluse Expedition Estonia. Ligi 220 km pikkuse distantsi läbimiseks kulus tal 17 tundi ja 4 minutit. Võistluse start anti 22. juuni päikeseloojangul Lahemaal Tammispea rannas. Esmalt oli kavas 40 km pikkune maastikujooks läbi öise Lahemaa ja Kõrvemaa, järgnes 140 km pikkune rattasõit Soomaa suunas ning lõpuks veel 40 km süstasõitu

Mari-Liis Mõttus lõpetas grupisõidu kaheksandana

Mari-Liis Mõttus sai eile Tartumaal Lähtel peetud jalgratturite maanteesõidu Eesti meistrivõistlustel naiste grupisõidus kaheksanda koha. 78,6 km pikkuse sõidu võitis Kelly Kalm (CFC SK). Temaga sama aja sai veel seitse ratturit, kaheksandana lõpetanud Mõttus kaotas võitjale seitsme sekundiga. Võistles 18 naist. „Naiste sõit oli suhteliselt igav. Teisel ringil said kümme naist eest ära, midagi üritasid

Tanel Leok oli Itaalia MM-etapil 13.

Tanel Leok (Husqvarna) sai motokrossi MXGP-klassi MM-sarja etapil Itaalias Ottobianos kahe sõidu kokkuvõttes 13. koha. Lombardia GP võitis MMi liider Antonio Cairoli (KTM). Tänases esimeses sõidus tuli Leok avaringilt 15. kohal ning samal positsioonil ta ka lõpetas, olles esimene mees, kes sõidu võitnud Cairolilt ringi sisse sai. Itaallase järel lõpetasid esikolmikus veel hollandlane Jeffrey Herlings

Õilme Võro edestas Soomes vaid ühte konkurenti

Euroopa võistkondlike kergejõustikumeistrivõistluste esiliigas Soomes Vaasas kuulus Eesti koondisse ka Õilme Võro, kes pidi üleeile naiste 200 meetri eeljooksus ajaga 24,53 leppima eelviimase ehk 11. kohaga ja tänasesse finaali ei pääsenud. Oma nimel olevast Võrumaa rekordist jäi ta 0,41 sekundi kaugusele. Eile jooksis Võro viimast vahetust 4 x 100 meetri teatejooksus, kus Eesti naiskond (veel

Mart Henning ja Toomas Repp võtsid etapivõidu

Põltsamaa lähedal Piiroja rajal eile toimunud autokrossi Eesti meistrivõistluste etapil võitis GAZ-53 klassis esikoha Toomas Repp ning superbagidel Mart Henning. GAZ-53 klassis järgnes Repile veel kolm Võrumaa meest: Mikk Mäesaar, Erko Sibul ja Sigmar Tammemägi, lisaks sai Illimar Hirsnik kuuenda ja Tajo Aasaroht seitsmenda koha. Samas peeti ka Ladade klassi võistlus Piiroja Suvi, kus kaksikvõidu