Õilme Võro jooksis U23 kulda võites uue Võrumaa rekordi

Rakveres alanud Eesti noorte meistrivõistlustel võitsid Võru Lõunalõvi kergejõustiklased avapäeval kuus medalit. Säravaima saavutuse eest hoolitses Õilme Võro, kelle U23 neidude 100 meetri jooksu võiduaeg 11,87 on uus Võrumaa rekord. Eesti kõigi aegade edetabelis annab tänane tulemus 21aastasele sprinterile kaheksanda koha. Oma senisest tippmargist ja maakonna rekordist kärpis ta täpselt ühe sekundikümnendiku. U20 neidude kettaheites

Timo Sild tõi Võrumaa metsast MMi 10. koha

Orienteerumise meeste tavaraja MM-kulla sai täna Võrumaal Rõuges kaela norralane Olav Lundanes. Timo Sild saavutas kümnenda koha. Karjääri kuuenda maailmameistritiitli võitnud Lundanesi võiduajaks fikseeriti 1:45.25. Teiseks tulnud Leonid Novikov (Venemaa) kaotas võitjale 1.50-ga ja kolmanda koha saanud William Lind (Rootsi) 2.13-ga. Pressikonverentsil ütles Lundanes, et on maailmameistri tiitli üle väga õnnelik. „Kevad on olnud treeningute

Naiste MM-kuld viidi Rõugest Rootsi, Laura Joonas 36.

Orienteerumismaailma süda asub täna Võrumaal Rõuges, kus tavarajal jagatakse maailmameistrivõistluste medaleid. Esimesena olid stardis 62 naist, kellest maailmameistriks krooniti rootslanna Tove Alexandersson. Võrulanna Laura Joonas sai 36. koha. 11,38 km pikkuse rajal oli mullust MM-tiitlit kaitsnud Alexanderssoni võiduaeg 1:19.10. Hõbeda teenis kolm päeva tagasi sprindikulla võitnud taanlanna Maja Alm (+1.32) ja pronksi venelanna Natalja Gemperle