Rait Veski tuli Eesti meistrivõistlustel neljandaks

Võrumaa noormees Rait Veski (28) saavutas pühapäeval Tallinnas toimunud Eesti meistrivõistlustel kulturismis neljanda koha.

„Jäin rahule selles suhtes, et see oli esimene suurvõistlus minu jaoks. Eesmärk oli omas kategoorias mitte viimaseks jääda, ja see sai täidetud,” ütles Veski, kes võistles klassikalise kulturismi kategoorias +180 cm.

Konkurents oli kõva – Veskit edestasid kolmekordne Euroopa meister Taavi Koovit, tänavu kevadel Eesti karikavõistlused võitnud Janar Rückenberg ja kogenud tegija Indrek Viska.

„Kategooria esimesed kaks meest on ikka väga kõvad tegijad,” lausus Veski. Minul jääb oma pikkuse juures nendega võrreldes lihasmassi kõvasti puudu. Aga eks see saabki olema järgmiste aastate töö põhieesmärk.”

Rückenberg ja Koovit olid tegijad ka kulturismi absoluutkategoorias, kus said Ott Kiivikase järel vastavalt teise ja kolmanda koha.

Veski on kulturismiga tegelnud juba hulk aega, tõsisemalt viimased kolm aastat. Selle kõrvalt on ta osalenud ka jõutõstmisvõistlustel.

Kulturismis nimetas Veski oma eesmärgina Eesti meistrivõistlustel või karikavõistlustel esikolmikusse jõudmist. „Kuna see võiks juhtuda, ei tea,” lisas ta.


Rait Veski kategooria võistlejad, Võrumaa mees on neist kõige parem-poolsem. Esiplaanil kulla võitnud Taavi Koovit. Foto: Viktor Vesterinen/Neljas