Eesti meeskond lõpetas orienteerumise MMil teatejooksu läbi aegade parima kohaga

Orienteerumise MMil Soomes Vuokattis sai Eesti meeskond, kus jooksid Olle Kärner, Timo Sild ja Lauri Sild täna iimase alana kavas olnud teatejooksus 38 meeskonna konkurentsis seitsmenda koha. Nii kõrgele pole Eesti meeskond MMil kunagi varem jõudnud, senine parim oli kaks aastat tagasi Prantsusmaal saavutatud kaheksas koht.

Tüüpilisel kivisel ja mägisel Skandinaavia maastikul toimunud võistluse 5,2 km pikkusest avavahetusest tuli Olle Kärner kuuendana, vaid 41 sekundit pärast liidroohjad haaranud Šveitsi.

Timo Sild tõstis tänu ainulaadsele teevalikule Eesti teises vahetuse lõpuks neljandaks. Vahe liidriks tõusnud Ukrainaga oli 1.40, esikolmikusse mahtusid veel Rootsi ja Venemaa.

Ka Eesti ankrumees Lauri Sild tegi hea jooksu, kuid paar viga tingisid siiski selle, et kolm konkurenti temast mööda sai. Finišis oli Sild seitsmes, maailmameistriks tulnud Venemaale (Leonid Novikov, Valentin Novikov, Dmitri Tsvetkov) kaotas Eesti 4.03ga.

Hõbeda sai Rootsi ning üllatuspronksi Ukraina, Eestist ettepoole jäid veel Šveits, Soome ja Norra.

Lauri Sild, Olle Kärner ja Timo Sild
MMil seitsmenda koha teeninud Eesti teatemeeskond: (vasakult) Lauri Sild, Olle Kärner ja Timo Sild. Foto: EOL