Vennad Timo ja Lauri Sild saavutasid sõjaväelaste orienteerumise MMil tavarajal kaksikvõidu

Vennad Timo ja Lauri Sild saavutasid täna Rootsis Eksjös sõjaväelaste MMil orienteerumises tavarajal kaksikvõidu.

25aastase Timo Silla võiduaeg 10,4 km pikkusel rajal oli 1:02.03. Kaks aastat noorem vend, eile lühirajal samuti hõbemedali võitnud Lauri Sild kaotas talle vaid kahe sekundiga.

„Mul on hea meel! Kõige õnnelikum olen selle üle, et venda edestasin!” ütles Timo Sild võistluse kodulehe vahendusel. „Tema lõi mind sekundite mängus nii Eesti lühiraja kui ka tavaraja meistrivõistlustel, nüüd sain revanši.”

Vahepeal juhtis ta võistlust juba rohkem kui minutiga, kuid sellest kuuldes hakkas närvitsema ja edu sulas. „See mõjutas mind ja tegin vigu. Lõpp oli eriti keeruline” lausus Timo Sild.

Pronksi saanud prantslane Frederic Tranchard kaotas võitjale 36 sekundiga.

Teistest Eesti meestest oli Sander Vaher ligi 190 võistleja konkurentsis 35. ja Kristo Heinmann 39.

MMil on ees veel teatevõistlus, mis toimub ülehomme.