Timo Sild jõudis MK-etapil esikolmikusse

Timo Sild saavutas täna Hispaanias orienteerumise MK-sarja etapil lühirajal kolmanda koha, mis on tema senise karjääri üks paremaid tulemusi.

26aastane võrulane tegi väga keerulisel maastikul orienteerumistehniliselt suurepärase soorituse. 7 km pikkusel rajal kaotas ta esikoha võitnud ukrainlasele Oleksandr Kratovile 37 sekundiga, teiseks tulnud neljakordne maailmameister Daniel Hubmann (Šveits) jäi 24 sekundi kaugusele.

Timo Sild startis esimeste hulgas ja see oli Eestimaa mehele täna soodne, sest hiljem tõusis temperatuur märgatavalt ja meie aprillikuistest oludest tulnule oleks palavus kindlasti ebasobivam olnud.

Lauri Sild sai 39. koha, tema kaotas võitjale 6.53.

Murcia lähistel toimunud võistlusel osales suurem osa maailma parimatest orienteerujatest, kes testisid oma vormi enne järgmisel nädalal Portugalis algavat EMi.

Varem on MK-etapil individuaalselt esikolmikusse jõudnud vaid kolm Eesti meest ja üks naine. Viimati juhtus see 2006. aastal, kui Olle Kärner teenis Otepääl toimunud EMil pronksi.