Timo Sild sai EMi lühirajal seitsmenda koha

Timo Sild tuli täna Portugalis orienteerumise EMil lühirajal seitsmendaks.

26aastase Võrust pärit orienteeruja saavutus on eestlaste kõrgeim individuaalne koht Euroopa meistrivõistlustel pärast Olle Kärneri pronksi 2006. aastal Otepääl.

Palmela lähistel toiminud võistlustel lubasid tehniliselt lihtsad rajad ja hõreda taimkattega maastik arendada väga suuri kiirusi ning ei andestanud vähimaidki eksimusi. 7,9 km pikkusel rajal noppisid medalid maailma edetabeli esimene, kuues ja teine mees – šveitslased Daniel Hubmann, Fabian Hertner ja prantslane Thierry Gueorgiou.

Hubmanni võiduaeg oli 32.23. Timo Sild kaotas võitjale 1.35ga, medalist jäi teda lahutama 58 sekundit.

„Väga hea nähtavusega mets tegi orienteerumise kergeks. Eelviimase punktiga tegin 15-20 sekundit viga. Joosta jõudsin, medalimeestele jäin aga kiiruses selgelt alla.,” kommenteeris Timo Sild oma jooksu.

Lauri Sild sai 37. koha. Tema kaotas Hubmannile 3.52ga.

„Tulemusega ei saa rahule jääda. Ainus positiivne asi oli see, et antud päeva seisundist tuli maksimaalne sooritus. Võin öelda, et oli tehniliselt puhas jooks ning ka „teevalikud” õnnestusid, aga kui jalalihased on täiesti tundetud, lausa olematud, siis ei olegi sellisel maastikul põhjust oodata kõrgemat kohta. Midagi on läinud vahetus ettevalmistuses valesti, analüüsimiseks mõtlemisainet jätkub,” ütles Lauri Sild.

Naiste 6,4 km pikkusel lühirajal sai Kerstin Uiboupin 75. koha. Kulla võitnud Signe Søesile (Taani) kaotas ta veidi rohkem kuui üheksa minutiga.

Homme jooksevad nii Timo ja Lauri Sild ning Uiboupin EMil tavaraja finaalis.