Lauri Sild jõudis orienteerumise MMil esikuuikusse!

Lauri Sild saavutas täna Itaalias Campomulos orienteerumise MMil lühirajal kuuenda koha. Kulla võitnud norralasele Olav Lundanesile kaotas oma senise karjääri parima tulemuse teinud 24aastane võrulane 2.27ga.

Norralase võiduaeg 5,86 km pikkusel 290 tõusumeetriga distantsil oli 38.12. Hõbeda teeninud šveitslane Fabian Hertner kaotas Lundanesile 18 ja pronksi saanud ukrainlane Oleksandr Kratov 34 sekundiga. Lauri Silda edestas veel kaks šveitslast, Babtiste Rollier (+1.33) ja Andreas Kyburz (+1.53).

Suurepärase soorituse teinud Lauri Silla lõpuaeg püsis finišis kaua aega parimana, enne kui stardiprotokolli lõpus tugevamate grupis startinutest viis meest temast parema ajaga lõpetasidd. Parimat aega näitas küll tavaraja tänavune maailmameister prantslane Thierry Gueorgiou, kuid tema tulemus tühistati, kuna ta oli võistlustuhinas ühe kontrollpunkti vahele jätnud.

Medalist jäi Lauri Sillal lõpuks puudu 1.53. Tema hinnagul tuli kaotus osalt pisivigadest, kuid suuremas osas jooksukiiruse vahest parematega järskudel kivistel tõusudel.

Lauri Silla seniseks parimaks individuaalseks tulemuseks maailmameistrivõistlustel oli mullu Soomes lühirajal saavutatud 13. koht. Tema tänane kuues koht on orienteerumisjooksus Eesti sportlaste kõigi aegade paremuselt kolmas individuaalne saavutus MMidel. Kõrgemale on küündinud vaid tema isa Sixten Sild, kes 1991. aastal võitis tavarajal pronksi, ning Olle Kärner, kes 2006. aastal tuli tavarajal viiendaks.

Timo Sild, kelle vormihari on jäänud MMi eelsesse aega, tegi tehniliselt ebaõnnestunud jooksu ning lõpetas 83 mehe konkurentsis võistluse 47. kohaga (+10.30).

Tänavune MM lõpeb homme teatevõistlustega.