Eelvaade: tulevikule mõtlev FC Helios Võru arendab veteranidele toetudes noori mängijaid

FC Helios Võru jalgpallimeeskond alustab ülehomme oma teist IV liiga hooaega. Tulemuste poolest kõrget eesmärki ei seata ja nagu mullugi peetakse tähtsamaks noorte mängijate arengut.

Eesti meistrivõistlustel debüteeris FC Helios Võru eelmisel aastal ja IV liiga mängudes kuigivõrd ei säranud. Küll suudeti end kokku võtta väikestel karikavõistlustel, kus jõuti koguni poolfinaali.

Klubi tegevjuhi Jaanus Vislapuu sõnul meeskonnale algavaks hooajaks koha poolest mingit eesmärki pandud ei ole. „Kõige tähtsam eesmärk on arendada noori mängijaid ja luua platsil positiivne arengut toetav õhkkond,” lausus ta.

Meeskonna treener Vjatšeslav Vassilenko arvates võiks meeskond üritada jõuda esikolmikusse. „Eks hooaeg näitab, kuidas see õnnestub,” ütles ta. „Kindlasti üritame ka karikasarjas taas head mängu näidata.”

Ettevalmistused liigahooajaks on FC Helios Võru meeskonnal kulgenud rahulikult, treenitud on Põlvas ja Rõuges kunstmurul. Osa mehi on Vassilenko sõnul veel eraldi jõusaalis trenni teinud. Koostööd on lihvitud paaril turniiril, kuid Vislapuu tõdeb, et kontrollkohtumisi oleks ehk võinud rohkem olla.

FC Helios Võru eelmise aasta tuumikust on lahkunud vennad Rait ja Rain Kooser, kes mängivad nüüd JK Tallinna Kalev III meeskonnas, ning Sander Taan, kes jätkab II liigas JK Luunjas.

Uutest meestest on nimekirjas mõne aasta eest paar mängu ka meistriliigas mänginud Arsen Katšmazov ning Võru JK kõigi aegade suurim väravakütt ja FC Helios Võru noortetreener Tauno Kikas.

Meeskonnas on mitu väga kogenud mängijat – ainüksi Kikasel, Aleksandr Orlovil, Andrei Kišil ja Aleksei Tšernokozovil on nelja peale kokku kirjas üle 1000 liigamängu ja ligi 250 väravat. Väärtuslikku kogemustepagasit tuleb nüüd noortega jagada.

„Kogenud mängijad kindlasti aitavad ja õpetavad noori, aga eks igaüks annab oma panuse,” ütles Vassilenko.

FC Helios Võru
FC Helios Võru meeskond on sulam nooruseuljusest ja veteranide kogemustest. Esiplaanil Margus Taaber, eemalt seirab tema tegutsemist Andrei Kiš. Foto: Priit Lööper

Hooaja käigus on tal plaanis proovida ka klubi B-klassi poisse. „Eduard Desjatski, Kristo Davo Kons, Indrek Nummert ja mõned teised juba käivad meiega trennis ja saavad päris hästi hakkama,” sõnas treener.

„Kuna koosseis on sel aastal muutunud ja lisandunud noori mängijaid, siis sooviks ikka viljeleda rohkem sellist lõbusat jalgpalli – olla ise palliga, lükata lühikest söötu ja saada tulemust selle kaudu. Kui õnnestub, on hästi, kui ei – teeme tööd edasi,” lisas Vislapuu.

Alanud hooajal loodab FC Helios Võru eestvedaja siinset kogukonda jalgpallile veelgi lähemale tuua. „Usun, et jalgpall on Võrus tõusuteel ja ka järjest rohkem inimesi leiab tee staadionile. Plaanis on kindlasti mõningad üllatused, millest praegu veel ei räägiks,” ütles ta.

Vislapuu tänab kõiki meeskonna toetajaid: Võru linna, Maratonsporti, Monkey Sporti, Eksot ja Flamellet. „Ilma nendeta oleks võimatu hooaega mängida. Tänan kindlasti ka kõiki, kes meile kaasa elavad ja tegemistel silma peal hoiavad. Kogukonna toetus on igale klubile ülioluline,” lisas ta.

Turniiri esimeses voorus mängib FC Helios Võru ülehomme Tartus JK Tammeka II meeskonnaga. Esimene kodumäng IV liigas peetakse 9. mail FC Tarvastuga, keda võib pidada lõunatsooni üheks soosikuks.

„Nad ju veel eelmine aasta mängisid II liigas ja meeskonna tuumik on sama,” põhjendas Vassilenko. „Arvan, et nemad on ühed favoriidid. Aga ega teisi või ka unustada, mõnigi meeskond võib üllatada.”

FC Helios VõruFC Helios Võru

FC Helios Võru vormDebüüt Eesti meistrivõistlustel: 2014. aastal.
Parim tulemus: IV liiga lõunatsooni 8. koht (2014)
Liigamänge: 16 (3 võitu, 5 viiki, 8 kaotust, väravad 25-43).
Suurim võit: Suure-Jaani United 1:0, Pärnu JK Vaprus 2:1, Tartu Ülikool Fauna 4:3 (kõik 2014).
Suurim kaotus: Tartu FC Santos 0:8 (2014).
Kõige rohkem liigamänge: Valeri Dobrovolski, Siim Lepp ja Margus Taaber 14.
Kõige rohkem väravaid: Siim Lepp 11, Sander Taan 4, Rene Zahkna 3.
Toetajad: Võru linnavalitsus, Maratonsport, Monkey Sport, Ekso, Flamelle, VSport.ee.