Lauri Sild lõpetas MMi lühirajavõistluse 13. kohaga

Lauri SildLauri Sild (pildil) sai täna Šotimaal orienteerumise MMil lühirajal 13. ja Timo Sild 27. koha. Oma viienda MM-kulla võitis kogenud šveitslane Daniel Hubmann.

„Tehniliselt tegin peaaegu puhta soorituse, aga jooksukiirus ei oleks täna kümnendast kohast enamat lubanud,” ütles Lauri Sild. Kaotust võitjale kogunes tal täna 2.02, mis on 25 sekundit vähem kui mullu MMil saavutatud kuuenda koha puhul.

Timo Sild jooksis raja avakolmandiku noorema vennaga võrdselt, tegi seejärel üheminutise vea ja jooksis siis lõpuni jälle vennaga samas tempos. Võitjale kaotas ta 3.16-ga.

27. koha näol on tegemist küll Timo Silla senise karjääri parima kohaga MMi lühirajal, kuid rahuldust see mehele ei pakkunud.

„Nädalapäevad enne MMi tehtud testjooks näitas, et olen füüsiliselt elu parimas minekus, kuid nüüd tundsin rajal nagu mulluselgi MMil, et oodatud minekut ei ole. Ei oska esialgu arvata mis võib sellise vormilanguse taga olla. Loodan, et homseks teatevõistluseks on seis parem,” ütles Timo Sild.

Meeste lühiraja pikkus oli 6,2 km ja sellel oli 250 tõusumeetrit. Maastik meenutas oma pinnavormidelt ja läbitavuselt vägagi Baltimaade
omi. Võistles 79 sportlast, kellest esimesed seitse mahtusid tihedas konkurentsis 46 sekundi sisse.

Hubmann edestas kolme sekundiga üllatusmeest, prantslast Lucas Basset’d ja 13 sekundiga rootslast Olle Boströmi. Kõigi aegade edukaim meesorienteeruja, „lühiraja kuningas” Thierry Gueorgiou (Prantsusmaa) minetas medališansid ootamatu veaga tehniliselt lihtsas eelviimases kontrollpunktis.