Eesti teatemeeskond MMil esmakordselt esikuuikus

Eesti teatemeeskond, kus teist ja kolmandat vahetust jooksid Lauri ja Timo Sild, saavutas täna Šotimaal orienteerumise MMil kuuenda koha. Võistkonna avahetuses oli Sander Vaher.

Nii kõrgele pole Eesti teatemeeskond MMil kunagi varem küündinud. Eesti meeste senine parim tulemus oli kaks aastat tagasi Soomes saadud seitsmes koht.

Tänane võistlus oli väga tasavägine ja põnev, kuid praktiliselt kogu aeg oli liidripositsioon Šveitsi käes. Fabian Hertner tuli liidrina juba esimesest vahetusest ning otsustava vahe tegi jälitajatega teisel etapil sisse eile lühirajal maailmameistriks kroonitud Daniel Hubmann. Ankruetapil hoidis Matthias Kyburz saavutatud edu ja Šveits oligi maailmameister.

Liidri selja taga käis põnev võistlus järgmistele kohtadele, kus positsioonid tihti vahetusid. Hõbemedali võitnud Norra kaotas lõpuks võitjale 1.50 ja pronksi teeninud Prantsusmaa 2.12-ga, järgnesid Suurbritannia (+2.49), Tšehhi (+3.45) ja Eesti (+3.59).

Kõik kolm eestlast tegid tehniliselt väga hea soorituse. Avavahetusest tuli Vaher üheksandana, kaotades liidrile vaid 1.27.

Teises vahetuses tõstis Lauri Sild võistkonna seitsmendaks, jõudes teatevahetusse 3.41 pärast Šveitsi.

Ankruetapil möödus Timo Sild Lätist ja oli viienda-kuuuenda koha heitluses pidevas silmsidemes Tšehhi ankrumehega, kelle kättesaamisest jäi lõpuks siiski 14 sekundit puudu.

Võrreldes eilse lühirajaga oli ankrumees Timo Sild pärast teatevõistlust märksa rõõmsam. „Paistab, et eilne võistlus toimis hea lahtijooksuna, sest tundsin ennast täna füüsiliselt märksa paremini ja jõudsin konkurentidega sammu pidada,” ütles ta.

Homme on MMil puhkepäev, ülehomme võisteldakse viimase alana pikimal distantsil, tavarajal.

Eesti teatemeeskond: (vasakult) Timo Sild, Sander Vaher ja Lauri Sild