Timo ja Lauri Sild saavutasid kaksikvõidu, Eleri Hirvele pronks

Vennad Timo ja Lauri Sild (mõlemad EKJ SK) saavutasid täna Põlvamaal Krüüdneris Eesti meistrivõistlustel orineteerumise tavarajal meeste konkurentsis kaksikvõidu. Naiste seas võitis Eleri Hirv (OK Võru) pronksmedali.

Meeste 14,5 km pikkusel rajal olid Sillad klass omaette. Nii nagu kolme nädala eest MMilgi, jäi taas peale vanem vend, kes edestas nooremat 3.32-ga. Pronksi saanud Kristo Heinmann (OK Ilves) kaotas Timo Sillale juba 8.58-ga.

„Maastik vastas igati minu ootustele ja seepärast olin vaimselt hästi valmis agressiivseks jooksuks. Selline vahelduva ja raske läbitavusega maastik nõuab tugevat motivatsiooni, mis aitab kiirust hoida. Tegin mõned väiksemad vead, aga küllap tegid teisedki,” ütles Timo Sild.

OK Võru parimana sai Jonatan Karjus (+23.06) seitsmenda koha. Tarmo Siimsaare oli 13., Kaur Kase 14., Tanel Mõttus 16. ja Kristjan-Martin Kirjanen 20.

Naiste 9,8 km pikkusel rajal oli Evely Kaasiku (JOKA) edu hõbeda teeninud Kirti Rebase (Saue Tammed) ees 6.06 ja pronksi saanud Eleri Hirve ees 11.02. Laura Joonas (+11.59) tuli neljandaks, Kerstin Uiboupin (+15.06) kuuendaks ja Maiki Jäädmaa (+35.08) seitsmendaks.

Noorteklassides teenisid OK Võru orienteerujad peotäie medaleid. Kulla sai kaela naisjuunioride seas võidutsenud Marianne Haug. Hõbemedali võitsid Tanel Papp (M20), Lauri Pähn (M18), Alex Treier (M16) ja Hando Allmann (M14) ning pronksi Janek Piirisild (M20).

Teise koha saavutas ka Mihkel Puusepp M21A klassis. N45 klassis tuli Marika Jäädmaa teiseks ja Erika Joonas kolmandaks. Kolmanda koha sai ka Helle Mürk N70 klassis.

Võisteldi raske läbitavusega ja mitmekesiste pinnavormidega maastikul, mis oli viimati kasutusel 25 aastat tagasi.

Täiskasvanute viimased meistrimedalid on mängus kahe nädala pärast, kui võisteldakse pikal rajal.

Meeste esikolmik, keskel Timo Sild ja vasakul Lauri Sild
Meeste esikolmik, keskel Timo Sild ja vasakul Lauri Sild. Foto: EOL

Naiste esikolmik, paremal Eleri Hirv
Naiste esikolmik, paremal Eleri Hirv. Foto: EOL

OK Võru sportlaste tulemusi. M20 8. Anti Sõukand. M14 10. Tõnis Jäädmaa. M35 4.Sixten Sild. M50 9. Einar Luup. M65 7. Rafael Gordon. N21A 4. Liisa Puusepp. N20 4. Silvia Luup. N18 10. Johanna Maria Karjus. N16 6. Kati Iher, 10. Kaisa Kahre. N14 5. Anita Laanejõe, 9. Kristina Haug. N35 5. Ülle Hollo. N45 5. Airi Alnek, 9. Kaie Konsap.