Euromeeting 2015 meeste sprindi võitis Timo Sild

Täna Otepääl alanud orienteerumisvõistlusel Euromeeting 2015 oli avaalana kavas sprint, mille meestest võitis Timo Sild.

Võrust pärit orienteeruja võiduaeg 4,1 km pikkusel rajal oli 15.00,1. Šveitslane Andreas Rüedlinger kaotas talle 11,4 ja rootslane Martin Regborn 13,8 sekundiga.

Sprindirajad kulgesid Apteekrimetsas, Otepää linnas, linnamäel ja lõppesid suusastaadionil. Timo Sild, kes ei olnud vaheaegdades hetketgi madalamal kui neljandal kohal. Oma jooksuga jäi ta igati rahule, kuid peab oma põhidistantsideks siiski järgmistel päevadel joostavaid tava- ja lühirada.

Lauri Sild oli 90 võistleja seas 41. ja Janek Piirisild 79.

Naiste 3,4 km pikkusel sprindirajal oli kiireim rootslanna Karolin Ohlsson. OK Võru naistest sai Kerstin Uiboupin 55., Marianne Haug 56., Laura Joonas 57 ning Maiki Jäädmaa 64. ehk eelviimase koha.

Euromeeting peetakse traditsiooniliselt tulevase MMi korraldajariigis kaks aastat enne MM-võistlusi. 2017. aastal Eestis toimuvaks MMiks valmistuma tulnud on 13 riigi koondised. Tavapäraselt kasutavad koondiste juhid Euromeetingut järelkasvukoondistele hea võistluskogemuse andmiseks ning tulevase MMi maastikutüüpidega tutvumiseks, samas annab võistlus hea harjutamisvõimaluse ka korraldajatele. Eesti eest on stardi kõik 2017. aasta MM-koondise kandidaadid.

Võistlus jätkub paralleelselt Suunto Gamesiga: homme võisteldakse tavarajal ja ülehomme lühirajal.

Euromeeting 2015, meeste sprint esikolmik.