Laura Joonas võitis sõjaväelaste maailmamängudel pronksmedali

Laura Joonas võitis täna Lõuna-Koreas sõjaväelaste maailma suvemängudel orienteerumise naiskonnavõistluses pronksmedali. Eesti naiskonda kuulusid veel Merike Vanjuk ja Annika Rihma.

Võistkonnavõistluses läksid arvesse tulemused nii lühi- kui ka tavarajal. Venemaa (Tatjana Rjabkina, Julia Novikova, Svetlana Mironova) sai kirja koguaja 5:09.46, Läti (Aija Skrastina, Laura Vike, Elina Karklina) 5:54.27 ja Eesti 6:02.23. Neljandaks jäänud Prantsusmaa naiskonda edestasid eestlannad enam kui seitsme minutiga.

Kuna Eesti meestest Sander Vaher tavarajal diskvalifitseeriti, siis Eesti meeskond tulemust kirja ei saanud. Esikoha võitis Venemaa Šveitsi ja Poola ees.

Tänasel meeste tavarajavõistlusel oli eestlastest kümnenda kohaga parim Timo Sild. Ajaga 1:23.32 võitjaks tulnud šveitslasele Matthias Kyburzile kaotas ta 8.43-ga. Lauri Sild (+18.50) sai 32. koha.

Hõbemedali võitis meestest Frederic Tranchand Prantsusmaalt ja pronksi Andrei Hramov Venemaalt.

Laura Joonas sai naiste tavarajal 19. koha. Võitjaks tulnud Rjabkinale (aeg 1:02.55) kaotas ta 19.21-ga. Annika Rihma oli 10. ja Merike Vanjuk 13.

Hõbeda ja pronksi teenisid tavarajal naistest Novikova ja Vike.

Ülehomme seisavad orienteerujatel ees teatevõistlused.

Naiskonnavõistluse parimate autasustamine
Naiskonnavõistluse parimate autasustamine, paremal pronksi võitnud Eesti naiskond.

Laura Joonas
Laura Joonas. Foto: Elo Saue