Võrumaa parimad on orienteerujad, rallipaar ja võrkpallinaiskond

Võrumaa parimateks sportlasteks valiti tänavu orienteerujad – meestest Lauri Sild ja naistest Eleri Hirv. Võistkondadest oli parim rallitiim Siim Plangi–Marek Sarapuu ja pallimänguvõistkondadest Famila/Võru VK võrkpallinaiskond.

Täiskasvanute seas esmakordselt (juunioridest varem kahel korral) Võrumaa parimaks sportlaseks valitud Lauri Sild saavutas tänavu orienteerumisjooksu MMil lühirajal 13. koha ja kuulus kuuendaks tulnud Eesti teatemeeskonda, võitis sõjaväelaste MMil pronksi teatevõistluses ning Eesti meistrivõistlustel individuaalselt neli kulda ja kaks hõbedat. Mullu valiti Võrumaa parimaks meessportlaseks tema vanem vend Timo Sild.

Teise koha sai meestest tänavu enduro MMil neljandaks tulnud Aigar Leok ja kolmanda koha võrkpalli EMiks Eesti koondise põhikoosseisu murdnud Robert Täht.

Tänavu rogaini MMil pronksmedali ning Eesti meistrivõistlustel kaks hõbedat ja ühe pronksi võitnud Eleri Hirv valiti Võrumaa parimaks naissportlaseks pärast aastast vaheaega. Talle järgnesid Balti liiga pronks ja Eesti meistrivõistluste hõbe korvpallis Kerttu Jallai ning odaviskes Eesti meistrivõistlustel hõbeda ja U23 vanuseklassis kulla võitnud Mari-Liis Tulev.

Võrumaa tänavune parim individuaal-võistkondlik tiim on nii Eesti kui ka Balti meistriks tulnud rallipaar Siim Plangi–Marek Sarapuu. Esikolmikusse jõudsid veel Sõmerpalu Motoklubi enduromeeskond ja Võrumaa jahimeeste seltsi jahilaskemeeskond.

Viiendat aastat järjest on Võrumaa parim pallimänguvõistkond Famila/Võru VK võrkpallinaiskond, kes tänavu sai Eesti meistrivõistlustel viienda ja Balti liigas kaheksanda koha. Teiseks tuli Danpower/Võru VK võrkpallimeeskond ja kolmandaks Võru JK jalgpallimeeskond.

Parimaks meesjuunioriks valiti juba kolmandat aastat järjest laskesuusataja Rene Zahkna, kes tänavu võitis juunioride EMil kaks hõbemedalit. Teise koha vääriliseks tunnistati orienteeruja Janek Piirsild, kolmanda koha sai kergejõustiklane Martin Paakspuu.

Naisjuunioride parim oli oma vanuseklassi kergejõustiku EMil 100 meetri jooksus 18. koha saanud, Eesti meistrivõistlustel sprindidistantsidel täiskasvanute konkurentsis kaks hõbedat ja kaks pronksi võitnud ning juunioride seas kahekordseks Eesti meistriks tulnud Õilme Võro. Esikolmikusse jõudsid veel orienteeruja Marianne Haug ja laskesuusataja Regina Oja.

Veteranidest oli parim tänavune naiste 45+ vanuseklassi maailmameister korvpallis Pille Tali. Talle järgnesid jalgrattur Tarmo Mõttus ja kergejõustiklane Valeri Kuragin.

Eesti Kultuurkapital Võrumaa ekspertgrupi aastapreemia pälvisid Aigar Leok, Õilme Võro, treener Olev Roots, kehalise kasvatuse õpetaja Virve Tamm ja spordiaktivist Hillar Irves.

Auhinnad parimatele anti kätte täna Võru Kandles, kus Võrumaa spordiliidu korraldatud maakonna spordiaasta lõpuüritusel tunnustati ka Võrumaa parimaid noorsportlasi ning tehti kokkuvõtteid harrastusspordiürituste sarjast Võrumaa Mängud.

Eleri Hirv ja Lauri Sild
Võrumaa aasta sportlased Eleri Hirv ja Lauri Sild. Foto: Võrumaa spordiliit

Pildid
Eelmiste aastate Võrumaa parimad sportlased