FC Helios Võru: senine õpipoiss tahab tegijaks saada

FC Helios Võru alustab Eesti jalgpallimeistrivõistluste IV liiga mänge kindla sooviga järgmiseks hooajaks astme võrra ülespoole tõusta. Kohe esimeses voorus seisab ees „vennatapp” – pühapäeval, 10. aprillil mängitakse Tartus sealse Heliosega.

Kui kahel eelmisel hooajal seati põhirõhk noorte mängijate arendamisele, siis nüüd on klubi tegevjuhi Jaanus Vislapuu sõnul asjad sealmaal, et FC Helios Võru eesmärgiks III liigasse tõusmine. Selleks tuleb IV liiga lõunapiirkonnas jõuda vähemalt esikolmikusse, parem kui kahe parema sekka, kes III liigasse otsepääsme saavad.

„Raskeks läheb, aga ei ole võimatu, kui kõik ilusti mängudel kohal käivad,” ütles FC Helios Võru meeskonna treener Vjatšeslav Vassilenko. „Arvan, et teine-kolmas koht oleks okei. Esimeseks on raske tulla, sest meeskond on üpriski noor, mõned mängijad tulevad B-klassist (nüüd U17 – VSport.ee) ja peavad hakkama kohe meeste vastu mängima.”

Ettevalmistused on läinud võrdlemisi raskelt. Vähest kunstmurutrenni on tehtud Põlvas ja Rõuge väiksel väljakul, lisaks käidi turniiril Valgas ning peeti treeningmängud Põlva FC Lootose ja Vastseliina FC Tannemiga. Viimastes katsetati ohtralt U17 tiimi poisse, nii et põhimeeskonnast need kohtumised täit pilti ei andnud.

„Pärast saali on raske suure platsiga harjuda, läheb veel aega, enne kui oma mängu käima saame. Oleks vaja rohkem trenni teha, aga võimalusi napib ja iga kord on ka keegi puudu,” ütles Vassilenko.

Võrreldes eelmise aastaga pole meeskonnas põhimeestest enam Aleksandr Orlovi ja Andre Ojalat, samuti Rene Zahknat. Ründemängu silmas pidades on tugevateks täiendusteks Helioses noortetreenerina töötav Võru JK mängija Kert Joakit ja mullu veel Tartu Tammeka särki kandnud Kristjan Moks, iseasi palju nad meeskonda aidata saavad. FC Helios Võru ridades on tagasi juba oma 20. madalamate liigade hooaega alustav Andrei Kiš ning Heliose tuleb appi ka Kuperjanovi pataljoni meeskonna kogenud väravavaht Vaido Siska. Võrulaste jaoks kõige tundmatumaks uustulnukaks on Ragnar Viilu, kes aastatel 2000–2010 JK Kernu Kadaka eest pidanud II ja III liigas kokku 86 mängu ja löönud 19 väravat.

„Kaitsjatest tunneme puudust, teised liinid on päris hästi komplekteeritud,” lausus Vassilenko.

Vislapuu nõustus, et meeskonna komplekteerimisega oli probleeme ja puudu on just kaitsemängijatest. „Samas, kui kõik mängijad on terved ja olemas, siis põhikoosseis peaks olema piisava kvaliteediga, et kõiki mänge võita. Murekohaks ongi lühike pink ja ilmselt peame kasutama omajagu U17 mängijaid, kes pole sellise tempoga ja nii jõulisteks mängudeks veel valmis,” ütles ta.

Meeskonna tugevuseks peab Vislapuu kindlasti soovi ennast tõestada. Vassilenko sõnul sõltub paljugi sellest, mis koosseis mängule läheb. „Kui on kõik kohal ja mäng sujub, võib meeskond kõikidele kõva lahingu anda,” sõnas ta.

IV liiga lõunapiirkonna favoriidiks peab Vassilenko Tartu Tammeka U19 meeskonda, mängijate nimekirja aluseks võttes on kõva sats kindlasti ka Viljandi JK Tulevik III. „Arvan, et ka kõik teised võistkonnad on täiendusi saanud, nii et kerge ei saa kellelgi vastu olema,” lisas ta.

FC Helios Võru kodumängud toimuvad nagu mullugi Väimela staadionil, kuid paar kohtumist plaanitakse mõne ürituse, näiteks klubi perepäeva raames pidada ka Võru spordikeskuse staadionil.

FC Helios Võru meeskonda toetavad tänavu Võru linn, Maratonsport, Mõisa Ait ja VSport.ee.

FC Helios Võru jalgpallimeeskond
FC Helios Võru jalgpallimeeskond. Foto: Priit Lööper
 

FC Helios Võru

FC HeliosAsutamisaeg: 2010.
Debüüt Eesti meistrivõistlustel: 2014. aastal.
Parim saavutus: IV liiga lõunapiirkonna 6. koht (2015).
Mänge Eesti meistrivõistlustel: 34 (10 võitu, 7 viiki, 17 kaotust, väravad 60–99).
Suurim võit: FC Jõgeva Wolves 6:0 (2015).
Suurim kaotus: Tartu FC Santos II 0:8 (2014), Suure-Jaani United 0:8 (2015).
Enim mänge klubi eest: Margus Taaber 32, Andre Ojala ja Vjatšeslav Vassilenko 26.
Enim väravaid klubi eest: Siim Lepp 11, Brett Piir 10, Jaagup Abel 5.
Enim nullimänge: Indrek Ivask 2.
Vanim mängija: Aleksei Tšernokozov 43a 9p (2015).
Noorim mängija: Sören Veiolainen 15a 1k 16p (2015).
Vanim väravalööja: Tauno Kikas 34a 1k 17p (2015).
Noorim väravalööja: Sören Veiolainen 15a 1k 16p (2015).