Parksepa kool kordas TV 10 Olümpiastarti sarjas eelmise aasta võitu

Noorte kergejõustikusarja TV 10 Olümpiastarti 45. hooaja võitjaks väikeste koolide arvestuses krooniti Parksepa keskkooli võistkond.

Üleeile ja eile Tallinnas Kadrioru staadionil toimunud mitmevõistluse finaali kahe pika võistluspäeva järel edestasid oma mullust esikohta kaitsnud Parksepa kooli lapsed teiseks tulnud Käina kooli ja Emmaste põhikooli ühendvõistkonda mäekõrguselt – 4398 punktiga. Kolmanda koha sai Osula ja Sõmerpalu põhikooli ühine tiim.

Individuaalselt parima etteaste tegi Parksepa kergejõustiklastest vanemate (2002.-2003. a sünd) tüdrukute kaheksavõistluses teise koha saavutanud Betti Aniott. Ta kogus 6753 punkti ja kaotas võitjaks tulnud Ann Marii Kivikasele Paikuse põhikoolist vaid 35 silmaga.

Aniotti üksikalade tulemused: 60 m jooks 8,86, kõrgushüpe 1.56, kettaheide 34.12, kuulitõuge 9.45, pallivise 51.05, 60 m tõkkejooks 10,37, kaugushüpe 4.58, 600 m jooks 1.59,37.

Vanemate poiste üheksavõistluses tuli Talis Timmi 6234 punktiga seitsmendaks. Veel kuulusid Parksepa keskkooli võistkonda Kristjan Kesselmann, Franz Krull, Tõnis Timmi, Elisabeth Trolla, Carin Onno ja Crislyn Kauts. Võistkonda treenisid Sirje Hütt ja Valeri Holodnjakov.

Nooremate (2004. a ja hiljem sünd) poiste üheksavõistluses sai Reio Metsla (Osula PK) 4770 punktiga neljanda ja Kermo Rätsep (Puiga PK) 4625 punktiga kuuenda koha.

Suurte koolide arvestuses sai Võru Kesklinna kool 12. koha. Esikoha võitis Rakvere reaalgümnaasium.