Parksepa turniiril jagus põnevust viimaste mängudeni

25. Parksepa rahvusvahelisel korvpalliturniiril võõrustaja Parksepa SK/Võru küll ühegi esikohani ei küündinud, kuid kõigis kolmes vanuseklassis jõuti esikolmikusse.

Peakorraldaja Kalev Palo sõnul läks turniir igati korda. „Saal oli rahvast täis ja kisa rohkem kui ennemuiste,” ütles ta. „Ajakava sattus ka selline, et mõlemad [U14] esikoha otsustanud mängud olid viimased ja põnevust jagus lõpuni.”

Eile lõppenud U14 poiste turniiri võitis täiseduga Balvi SK. Teiseks tuli Gulbene Sk, kolmanda koha sai Parksepa SK/Võru ja neljanda koha Aluksne SK.

Palo sõnul suudeti mängus Balviga vastastele kuni viimase veerandini vastupanu osutada ja vahepeal ka juhiti, aga pärast seda kui väljakuperemeeste liider Markus Post välja kukkus, jäädi lätlastele alla. Mängus Gulbenega oli Parksepa SK/Võru poolajaks 15 punktiga ees, aga jäi siis vigade ja vigastuste tõttu mitmest mehest ilma ning mäng lagunes täielikult.

Parksepa SK/Võru poisid võitsid Aluksnet 63:46, kuid kaotasid Balvile 51:64 ja Gulbenele 51:79.

Sama vanuseklassi tüdrukute konkurentsis võitis kõik kolm mängu Tartu Kalev. Ülejäänud kolm naiskonda said kõik ühe võidu ning kui nende omavaheliste mängude punktid kokku loeti, selgus, et teiseks tuli Parksepa SK/Võru ja kolmandaks Puiga APS, neljandaks jäi Aluksne SK.

Parksepa SK/Võru kaotas Tartu tüdrukutele 26:38 ja Puiga APS 36:40. Võrumaa võistkondade omavahelise mängu võitis 41:30 Puiga APS, kes aga kaotas Aluksnele 38:42. Parksepa SK/Võru naiskond võitis Aluksnet 47:16.

Reedel peetud miniklassi poiste turniiril jäi kaotuseta Erkmaa KK. Järgmised kohad selgusid siingi surnud ringis ning teiseks tuli Parksepa SK/Võru, järgnesid Aluksne SK ja KK Ülenurme.

Parksepa SK/Võru poisid võitsid Ülenurmet 45:17, Aluksnele kaotati 30:33 ja Erkmaa KK-le 40:48.

Turniiri parimateks mängijateks tunnistati U14 poistest Ričards Klanskis (Balvi SK), sama vanuseklassi tüdrukutest Kadri-Ketter Kont (Tartu Kalev) ja miniklassi poistest Ralph-Marten Lauren (Erkmaa KK).

Parksepa SK/Võru U14 vanuseklassi poisid
Parksepa SK/Võru U14 vanuseklassi poisid. Foto: Toomas Hütt

Parksepa SK/Võru U14 vanuseklassi tüdrukud
Parksepa SK/Võru U14 vanuseklassi tüdrukud. Foto: Toomas Hütt

Parksepa SK/Võru miniklassi poisid
Parksepa SK/Võru miniklassi poisid. Foto: Toomas Hütt

Võistkondade parimad mängijad. U14. Poisid. Andis Smuškovs (Balvi SK), Rainers Hisicins (Gulbene SK), Markus Post (Parksepa SK/Võru), Janis Stilve (Aluksne SK). Tüdrukud. Geiri Kuusik (Tartu Kalev), Laura Järvpõld (Parksepa SK/Võru), Rosemary Laur (Puiga APS), Sanita Locane (Aluksne SK). Miniklass. Poisid. Tim-Hendrik Haar (Erkmaa KK), Rasmus Runtal (Parksepa SK/Võru), Artjoms Orehovs (Aluksne SK), Siim Hendrik Saar (KK Ülenurme).