Võru FC Helios startis II liigas võiduga

Võru FC Heliose esimene mäng Eesti jalgpallimeistrivõistluste II liigas tõi tulemuseks 2:0 (1:0) võidu Kohtla-Järve JK Järve duubli üle.

„Mängupilt oli hea, teist poolaega kontrollisime täielikult. Mehed mängisid hea kontsentreeritusega lõpuni ja olen kõigi esitusega rahul. Lihvimist vajab realiseerimine, selle kallal ka tuleval nädalal võimaluse raames töötame,” ütles Võru meeskonna peatreener Jaanus Vislapuu Ahtmes peetud mängu kokkuvõtteks.

Esimeseks poolajaks valis ta konservatiivsema taktika, et vaadata, mida vastane teeb. „Lootsime kasutada keskväljal palli võites kiiresti ääri, mis meil esialgu väga hästi ei õnnestunud. Mehed pidasid mänguplaanist siiski hästi kinni ja organiseerituse tase oli hea,” ütles Vislapuu.

Helios tekitas paar väga head väravavõimalust, aga jäi hätta realiseerimisega. Värav tuli ühe väga hästi välja mängitud võimaluse jätkuolukorras. Vastaste puurilukk, Eesti U17 koondise väravavaht Rene Merilo tõrjus järjest küll Jürgen Kolgi ja Ragnar Rebase poolt trahvikastist tehtud pealelöögid, aga siis põrkas pall Kristjan Moksi ette, kes kuuelt meetrilt skooris.

Heliose eduseisu duubeldas teisel poolajal Kait Hinn, kes pärast pressinguga keskväljal palli võitmist läbijooksu peale hea söödu sai. „Teisel poolajal tõstsime liine pisut kõrgemale ja kasutasime ka kõrget pressingut. Väga häid võimalusi tekkis viis-kuus, kahjuks suutsime realiseerida taas ainult ühe,” ütles Vislapuu.

Heliose esindusmeeskonnas tegi debüüdi kaheksa varem Võru JK-s mänginud meest, lisaks neile väravavaht Tommy Tooming ja klubi oma kasvandik Karl Jörgen Lööper. Viimasest sai noorim II liigas platsil käinud Võrumaa jalgpallur (vanus 15 aastat 8 kuud ja 19 päeva).

Ida-Virumaa reis seisab Võru jalgpalluritel ees ka järgmises voorus – tuleva nädala pühapäeval mängitakse võõrsil Narva Unitediga.

Võru FC Heliose meeskond hooaja avamängus: ees (vasakult) Karl Jörgen Lööper, Raul Rebane, Ragnar Rebane, Timo Thal, Sören Veiolainen ja Mattias Oja, taga Janek Siska, Kristjan Moks, Tommy Tooming, treener Jaanus Vislapuu, Arsen Katšmazov, Kait Hinn, Reijo Künnapuu, Jürgen Kolk ja Andre Ojala. Foto: erakogu