HRK noppis Team Rattapood Cupi avaetapilt mitu esikohta

Haanja rattaklubi (HRK) alustas võistlushooaega maastikurattasarja Team Rattapood Cup avaetapiga Narvas. Kuigi Võrumaa ratuurid tulid alles nädala eest lõunalaagrist ja erilist teravust neil veel pole, oli poodumile asja päris mitmel sõitjal.

Tarmo Mõttuse sõnul olid korraldajad EJLi 2. kategooria võistluseks Narva linnuse kõrvale teinud parajalt tehnilise raja. „Enamik rajast oli puhas jõuga vajutamine, aga laskumised nõudsid täit tähelepanu,” lausus ta.

Esimesena oli võistlustules Armin Pilv, kes vaevles meesjuunioride sõidus kõhuvaluga ja pidi seetõttu hoo maha võtma. Teises pooles läks enesetunne paremaks ja ta suutis siiski viiendana lõpetada.

Matthias Mõttus on sellest aastast uues vanuseklassis (M12/N14) ja peab sisuliselt neli aastat vanemate tüdrukutega koos kihutama. „Sirgetel lõikudel pole tal suurematele ja jõulisematele tüdrukutele midagi vastu panna, aga tehnilistel lõikudel suudab üht-teist tagasi võita. Sel korral üle kuuenda koha ei suutnud,” ütles Tarmo Mõttus.

Eelviimases stardis oli joonel Marta Mõttus, kes kihutas kohe stardis teistel eest, kedagi lähedale ei lasknud ja võitis M6/N6/N8 vanuseklassis esikoha. „Oli küll ärev moment, kui Marta esimese ringi lõpus lõpusirgele kallutades äärekivi riivas, aga jäi kenasti püsti ja keegi ohtlikuks ei saanud,” kommenteeris Tarmo Mõttus.

Viimases stardis oli joonel kolm HRK ratturit. Kõik said korraliku stardi ja sättisid end kohe võidunõudlejate sekka. „Mina sain kolme konkurendiga eest minema ja kuni teise ringi poole peale juhtisin ka sõitu. Siis tundsin, et võiks veidi tagasi tõmmata, muidu lõpuni ära ei kesta ja kolm konkurenti, kelle seas ka Magnus Krusemann ja Tõnno Palm Sen2 vanuseklassist, said eest ära. Jäin väikese vahega taga sõitma ja nägin, et vahe eriti ei suurenenud. Umbes poolel maal hakkasin juurde panema ja seljad hakkasid lähemale tulema. Kolm ringi enne lõppu sain Vladimir Všivtsevi (Sen1) kätte ja viimase ringi alguses olin ka Krusemannil väga lähedal. Kahjuks astus mängu kahe ringiga maha jäänud naisvõistleja, kes ühe tehnilise laskumise eel ei tahtnud rada anda ja nii jäin mõneks ajaks tema taha kinni. Sellest Krusemannile piisas ja ta suutis vahet uuesti kasvatada. Jäi ikka korralikult kripeldama. Oleksin tahtnud lõpus korraliku lahingu anda. Lõpuks siis kolmas koht,” rääkis Tarmo Mõttus oma sõidust.

Naiste konkurentsis võttis kindla esikoha Mari-Liis Mõttus. „Tegi kiire stardi ja hakkas kohe vahet teistega kasvatama. Esimesele tehnilisele laskumisele minnes oli isegi esimestel meestel sabas. Korraks oli väike tehniline probleem, kui laskumisel kett maha tuli, aga see väga suurt ajakaotust ei toonud. Lõpuks oli edu teisel kohal lõpetanud Merili Sirveli ees 2.10 ja kolmanda koha saanud Mairis Õispuu eest juba 4.04,” kirjeldas Tarmo Mõttus.

Ka Alar Reiska ei pidanud oma vanuseklassis esikoha võitmiseks viimast välja pigistama. Teise koha saanud Aivar Verit edestas ta ühe ja kolmandaks tulnud Jaanus Prükkelit kolme ringiga.

Järgmisel nädalavahetusel jätkub Team Rattapood Cup etapiga Vokas.


Marta Mõttus, Alar Reiska, Mari-Liis Mõttus ja Tarmo Mõttus Team Rattapood Cup avaetapil võidetud auhindadega. Foto: erakogu