Team Rattapood Cup jätkus võidusõiduga Põltsamaal

Eile Põltsamaal toimunud Team Rattapood Cup maastikurattasarja etapil Haanja Rattaklubi ratturitel võita küll ei õnnestunud, aga poodiumile oli asja ikkagi mitmel korral.

Tarmo Mõttus saavutas oma vanuseklassis teise koha. „Sain stardist esimesena minema, aga pärast esimest kurvi oli lastesõidu rajamärgistus muutmata ja terve kari sööstis minu järel valele rajale. Ühel hetkel vaatasime üksteisele nõutult otsa ja otsustasime starti tagasi minna. Toimuski uus start, nagu vormel 1-s, kui midagi juhtub,” rääkis ta. „Teine start enam nii hästi ei õnnestunud, aga pärast paari kurvi olin liider ja sain koos Sen2 vanuseklassi sõitja Indrek Epneriga teistel eest. Teise ringi tehnilise osa lõpus tegi ta kiirenduse, jäin üksi tiksuma. Nägin pidevalt tagumisi ja märkasin, et minu vanuseklassi sõitja Magnus Krusemann pigem jääb, kui jõuab järgi, ja nii oligi teine koht käes.”

Armin Pilv lõpetas juunioride sõidu kolmandana. „Põltsamaa etapp on teistest radadest tavapäraselt vähem tehniline ja seepärast tulevad mängu teised omadused. Armin on pigem tehniline sõitja ja kerged rajad talle ei sobi. Kaks esimest ei käinud ka laupäeval äärmuslikes tingimustes toimunud Kuusalu rattamaratonil ja olid sellevõrra värskemad,” kommenteeris Tarmo Mõttus.

Tauri Jürisaar andis M14 klassis endast maksimumi, aga üle 13. koha ei suutnud. „Kuna ta liitus rattatreeningutega alles paar nädalat tagasi, kui suusahooaeg lõppes, siis pole praegu rohkemat oodata ka. Suvi on ees, küll läheb veel paremaks,” lausus Tarmo Mõttus.

Matthias Mõttus sai M12/N14 klassis suurepärase stardi ja pääses esimestest kitsamatest kohtadest esimestega kiirelt läbi, aga nendes kohtades, kus jõuga rammima pidi, oli suurtest konkurentidest oluliselt nõrgem ja ületas lõpujoone seitsmendana.

Maria Jürisaar tegi oma sõidus väga hea stardi ja oli esimese ringi lõpus kohe liidri kannul, aga kaks konkurenti suutsid sõidu jooksul veel mööduda ja nii jäi selle aasta esimene poodiumikoht saamata. „Kolm esimest kasutasid rattakingi ja clipless-pedaale, mis annavad rattasõidus tohutu eelise, juba M8/N10 vanuses mängib varustus nii suurt rolli. Lähinädalatel läheb ka Maria cliplessile üle, küll siis ka sõidukiirus paraneb,” ütles Tarmo Mõttus.

Ka Marta Mõttus tegi M6/N8 klassis suurepärase stardi ja tuiskas väikese vahega eest, aga lihtsal kruusateel said suuremate ratastega konkurendid eelise. „20tollise rattaga 26tollise vastu saamiseks peab väga tugev olema, aga ta on veel noorem ka. Ja ka selles vanuseklassis oli juba üks rattakingadega tüdruk,” lausus Tarmo Mõttus. „Ühesõnaga, pingutas nagu jaksas, aga võitu sel korral ei tulnud, lõpujoone ületas kolmandana. Alles neljane Tristan Jürisaar sai samas sõidus kaheksanda koha.”


Haanja rattaklubi noored ratturid TRC Põltsamaa etapil. Foto: erakogu