HRK ratturid lõid väsimusele vaatamata Lätis platsi puhtaks

Haanja rattaklubi ratturid laupäevase Põleva Kivi rattamaratoni järel kaua puhata ei saanud, sest eile võistlesid nad juba Baldone lähedal Riekstukalnsis Läti rattakrossisarja „Gruzis aci” esimesel etapil ning seda edukalt.

Armin Pilv võitis esikoha M19 vanuseklassis. Tarmo Mõttus ja Alar Reiska hõivasid seenioride poodiumi ülemised kohad, kusjuures järgmist meest edestasid nad ligi 20 minutiga. Naiste eliitklassis tegi soolosõidu Mari-Liis Mõttus, edestades lähimat konkurenti 14 minutiga.

„Rada oli kohalikus suusakeskuses ja see tähendas palju tõuse. Eelmisel päeval läbitud maraton polnud jalale midagi head teinud ja tõusud olid ikka väga rasked,” rääkis Tarmo Mõttus. „Rasked tõusud vaheldusid väga tehniliste laskumistega ja see jättis puhkamiseks väga vähe kohti, aga just Rootsist ja Norrast tulnuna polnud Mari-Liisile midagi keerulist nendega toime tulla. Hea oli vaadata, et jõudu oli pingutada ka pärast eelmisel päeval läbitud maratoni. Varem on teised päevad meile probleemiks olnud.”


Mari-Liis Mõttus. Foto: erakogu