Eesti koondises on kodusel MMil viis Võrumaa orienteerujat

Eesti Orienteerumisliidu juhatus kinnitas Eesti koondise juuli alguses toimuvaks MMiks ning väljavalitute hulka mahtus ka viis Võrumaa oreinteerujat.

Meeste koondisse kuuluvad võrulastest Kaitsejõudude spordiklubi esindavad vennad Timo (29) ja Lauri (27) Sild. Mõlemale on seekordne MM järjekorras juba seitsmes.

Timo Sild (maailma edetabeli 22.) peaks seekord Lõuna-Eestis toimuval MMil võistlema 4. juulil Rõuges tavarajal, 6. juulil Vitipalus lühirajal ja 7. juulil samuti Vitipalus teatevõistluses. Lauri Sild (maailma edetabeli 65.) läheb välja lühirrajal ja teatejooksus.

OK Võru naistest lähevad Laura Joonas (23) ja Marianne Haug (21) oma teisele täiskasvanute MMile, Kerstin Uiboupin (25) on aga selle võistluse debütant.

Joonas (maailma edetabeli 82.) stardib tavarajal ja lühirajal, Haug (maailma edetabeli 179.) lühirajal. Uiboupin (maailma sprindiedetabeli 133.) on võistlustules MMi avapäeval, 1. juulil, kui tartus joostakse sprindivõistlus.

„Eesti koondis läheb MMile võitlusvalmilt. Kevadised rahvusvahelised võistlused on näidanud, et meiega saab kodukamaral tippkonkurentsis arvestada, seda nii meeste kui naiste konkurentsis. Võistlusteni jäänud viimaste nädalate jooksul teevad koondislased veel mõned olulised võistlusstardid, analüüsime võistlusmaastikke ja nendel orienteerumist ning anname vaimsele valmisolekule viimase lihvi. Kõigil sportlastel ja koondisel tervikuna on eesmärgiks teha MMil oma senised parimad sooritused. Eks näis, milliste kohtadeni see viib!” ütles koondise treener Elo Saue.

Teine koondise treener Gion Schnyder pidas positiivseks seda, et valiku tegemine osutus keerulisemaks kui arvata võis. „Noor tiim on kahe aastaga arenenud ja kasvanud, kuigi tiimi ja sportlaste areng pole olnud tagasilöökideta. MMi starti ei lähe me imet lootma, vaid kindla teadmisega, et oleme koos kõvasti vaeva näinud ning eesmärgiga oma arenguhüpet ka teistele näidata,” lisas ta.


OK Võru naistest lähevad Laura Joonas (vasakul) ja Marianne Haug (keskel) oma teisele täiskasvanute MMile, Kerstin Uiboupin (paremal) on aga selle võistluse debütant. Fotod: Reigo Teervalt