Kerstin Uiboupin pääses üle noatera MMi sprindifinaali

Kerstin Uiboupin jagas täna Tartus alanud orienteerumise MMil sprindis oma eeljooksus 15.–16. kohta ning pääses napilt edasi homsesse finaali.

Sada naist olid jagatud kolme 2,3 km pikkusesse 14 kontrollpunktiga eeljooksu. Vastseliinast pärit, Saksamaal Dresdeni tehnikaülikoolis õppiv 25aastane Uiboupin oli rajal kolmandas grupis, kus ajaga 10.33 võidutses mullu sprinditeates MM-kulla võitnud taanlanna Cecilie Friberg Klysner. Uiboupin kaotas võitjale 1.38-ga. Temaga sama aja sai ka bulgaarlanna Antoaneta Djaksova ning nemad kaks olid sellest jooksust viimased edasipääsejad. Mõlema saatus sai selgeks pärast neid edestanud poolatari Aleksandra Horniki diskvalifitseerimist.

Evely Kaasiku ja Liis Johanson läbisid oma jooksu 10. ja 11. kohaga samuti valiksõela.

Finaali pääsesid ka kõik kolm Eesti meest: Kenny Kivikas, Raido Mitt ja Kristo Heinmann.

Sprindi finaalvõistlus toimub homme Tartu südalinnas algusega kell 14.40.

Kõik kolm Eesti naist pääses sprindifinaali: (vasakult) Evely Kaasiku, Kerstin Uiboupin ja Liis Johanson. Foto: EOL