Tanel Leok jäi Kiviõlis esikohata

Kiviõlis täna toimunud Eesti motokrossi meistrivõistluste kolmandal etapil ei õnnestunud Tanel Leokil autasustamispoodiumi kõrgeimale astmele tõusta – MX2-klassis tuli ta teiseks ja MX1-klassis kolmandaks. Aigar Leok sai MX2-klassis kolmanda koha.

MX1-klassis segas kaarte Honda tehasetiimi sõitja venelane Jevgeni Bobrõšev, kes võistles ka nädala keskel Sõmerpalu staadionikrossil. Avasõitu juhtis pikalt Tanel Leok, kui paar ringi enne lõppu õnnestus Bobrõševil temast mööduda ja esikoht võtta. Kolmanda koha sai Harri Kullas. Teise sõidu stardikurvis sõitis Bobrõšev kokku kaasmaalase Vjatšeslav Golovkiniga ja langes viimaseks, liidriks asus seekord Kullas, keda seiras Leok. Bobrõšev tegi marulist tempot ning möödus järjest eessõitjatest, mõni ring enne lõppu ka Kullasest ning lõoetas taas esimesena. Teise koha sai Kullas ja kolmanda Leok.

MX2 klassi avasõidus heitlesid esikoha eest Tanel Leok ja Kullas, napi sekundiga jäi peale esimene. Teises sõidus haaras Kullas kohe liidrikoha, tegi vahe sisse ning esikohta enam ei loovutanud. Tanel Leok oli teine ja Aigar Leok kolmas, nagu eelmiseski sõidus.

MX125 klassis tuli Jan Jakobson kahe sõidu kokkuvõttes viiendaks, esikoha võitis Meico Vettik.

Viienda koha said ka Sebastian Leok 65 cm3 klassis ja Urmas Heliste veteranide klassis, Mikk kallion oli 85 cm3 klassis 12.

Kõige pisematel tsiklitel klassis 50 cm3 selgus Kiviõlis juba Eesti meister, kelleks on lätlane Jekabs Kubulin. Travis Leok oli Kiviõlis üheksas ja sai kokkuvõttes 11. koha.

Sooloklasside Eesti meistrivõistlused jätkuvad augusti lõpus etapiga Tihemetsas.

Tanel Leok. Foto: Rait Koch