Lõuna-Eesti rallil stardivad Rovänperä ja Solberg

25.-26. augustini sõidetakse Võrumaa teedel Eesti ja Läti autoralli meistrivõistluste viies etapp, Lõuna-Eesti ralli. Praeguseks on võistlusele registreerunud 39 ekipaaži, kuid kindlasti see arv suureneb, sest registreerimise lõpuni on veel nädalajagu aega. Mitmeid huvitavaid nimesid on juba kirjas, teatas ralli pressimeeskond.

WRC auto toovad rajale Eesti meistrivõistluste liidrid Georg Gross – Raigo Mõlder (Ford Fiesta RS WRC). Ralli üldvõidu nimel soovivad kindlasti oma sõna sekka öelda Läti meistrivõistluste liidrid, soomlased Kalle Rovanperä – Risto Pietiläinen (Škoda Fabia R5), kellele on see Lõuna-Eestis esimeseks ralliks.

Kui Siim Plangil jäi mullu kodustel Võrumaa teedel sõitmata, siis tänavu on ta koos Urmas Roosimaaga stardis ning kindlasti suudavad Mitsubishi Lancer Evo X-ga sõitvad mehed heidelda kõrgete kohtade eest.

Stardis on ka 2003. aasta autoralli ning 2014. ja 2015. aasta rallikrossi maailmameistri Petter Solbergi 15aastane poeg Oliver Solberg. Norralasel on kaardilugejaks Veronica Gulbæk Engan ning autoks Peugeot 208 R2. Läti juunioride rallisarja arvestuses on noor Solberg teisel kohal. Võrumaale tulevad ka selle sarja liidrid, lätlased Mārtiņš Sesks – Andris Mālnieks (Peugeot 208 R2).

Suure tõenäosusega saab ralli kiiruskatsete ääres ja hooldusalas lisaks Petter Solbergile näha teistki endist ralliässa, sest 16aastase Kalle Rovanperä isa on 2001. aasta Rootsi MM-ralli võitja Harri Rovanperä. Kalle Rovanperä meeskonna TGS Worldwide juht Toni Gardemeister peaks aga ise võistlema. Karjääri jooksul Seati, Mitsubishi, Škoda, Fordi ja Suzuki tehasemeeskondades sõitnud soomlane tuleb starti BMW M3 võistlusautol ja talle loeb Võrumaa teedel kaarti lätlane Krišjanis Caune.