Palav pallilahing lõppes lameda viigiga

Võru FC Helios viigistas täna koduplatsil äikse-eelses kuumuses Lasnamäe FC Ajaxiga 1:1 (0:1) ja tõusis Eesti jalgpallimeistrivõistluste II liiga põhja-idapiirkonnas kolmandaks.

Viiendat järjestikust võitu jahtinud Helios tahtnuks viigist enamat. „Esimesel poolajal oli meil kolm täiesti kindlat väravavõimalust, mida me realiseerida ei suutnud. Ka teisel poolajal, kui mäng läks lahtisemaks ja saime vastased tugeva surve alla, ei suutnud me kahjuks mitut sajaprotsendist võimalust väravaks vormida,” ütles meeskonna treener Jaanus Vislapuu.

Mäng algas kinniselt, mõlemad meeskonnad seisid omal poolel kaitses ja püüdsid kontratega nõelata. Tasapisi sai Helios kontrolli mängu üle enda kätte, hakkas palliga rohkem mängima ning tulid ka väravavõimalused – ühes olukorras pareeris külaliste väravavaht järjest Raul Rebase ja Kait Hinni löögi ning Hinn tabas puurilukku veel teiseski situatsioonis.

Poolaja keskel võitis Ajax oma platsipoolel palli ning Jevgeni Merkurjev lõpetas kiire kontrarünnaku väravaga. Helios üritas edasi ja teenis trahvikasti küljejoone kõrvalt karistuslöögi, Salandu andis sealt palli maad määda keskele Raul Rebase ette, ent viimane tabas latti.

Teise poolaja alguses Helios viigistas, kui just vahetusest platsile tulnud Teet Tarros Rebaselt palli sai, vasakult trahvikasti murdis ja palli kindlalt värava parema posti kõrvale saatis. Kahjuks jäi see võrulaste viimaseks tabamuseks. Suruti küll edasi, aga ikka jäi midagi puudu – vasakult äärelt korduvalt läbi pääsenud Andre Ojala tsenderdused läksid otse vastaste väravavahi sülle ning Hinni ja Ragnar Rebase pealelöögid polnud täpsed.

Omad võimalused olid ka Ajaxil ning vahetult enne lõpuvilet avanes külalistel suurepärane võimalus kontrarünnakust võiduvärav lüüa, õnneks jäi see siiski sündimata. Pärast lõpuvilet polnud viigipunktiga rahul kumbki meeskond.

„Ühe lõime tagasi ja see ehk annab veidi lohutust, kuid tahtsime seda mängu kindlasti võita. Kuigi vastastel oli enne lõppu ülihea võimalus teine värav lüüa, olen siiski täiesti kindel, et väärisime sellest mängust kolme punkti,” ütles Vislapuu.

Tema sõnul töötavad mehed igas trennis väravavõimaluste tekitamise ja realiseerimise kallal ning kohati tuleb see isegi päris hästi välja, aga kogu meeskond ei treeni koos ja mängus jääb ikka midagi natuke puudu.

„Kindlasti puudub meil meeskonnas ka selline liider, kes rasketel hetkedel mängu enda peale võtaks ja momendid ära lööks. Ei ole lihtsalt sellise klassiga individuaalselt meisterlikku ründajat,” lisas Vislapuu. „Ega siin aitagi muu, kui et kõik, kes ei ela Võrus, käiks mujal treeningutel ja näeks individuaalse löögitehnikaga rohkem vaeva. See pole mingi imeravim, sest jalgpallis on nii palju erinevaid hetki ja situatusioone, aga ehk oleme siis natukenegi paremini valmis oma väljamängitud võimalusi realiseerima.”

Järgmise mängu peab Helios nädala pärast samuti Võrus, võõrustades siis tabeli alumisse otsa kuuluvat Tallinna FC Ararat TTÜ-d. „Järgmistes mängudes ei rahulda meid muu, kui ainult võit,” põrutas Vislapuu. „Töötame kõik selle nimel, et pallid tee väravasse leiaks!”


Pildil peapalli pärast võitlev Teet Tarros (sinises) päästis Heliosele viigipunkti. Foto: Priit Lööper