Heliose duubel mängis naabriga nagu kass hiirega

Võru ja Põlva jalgpallurite tänane IV liiga mäng Väimelas Kagu-Eesti derbi mõõtu välja ei andnud, niivõrd suur oli klassivahe – Võru FC Helios II alistas Põlva FC Lootose 9:1 (7:0).

„Eks ta rohkem selline treeningmäng meie meestele oli, kõik said proovida,” sõnas Heliose duubli juhendaja Vjatšeslav Vassilenko.

Kasvatuslikel eesmärkidel enne mängu oma väravavahile hundipassi andnud põlvakad olid kohal küll 11 mehega, ent üks neist ei saanud vigastuse tõttu platsile joosta ja kogu kohtumine mängiti kümnekesi. Ent ka 11 mehega poleks Lootos täna kuidagi Heliose duubli vastu saanud.

Võrulased avasid skoori juba 3. minutil, kui Kert Joakit paremalt äärelt värava ette tsenderdatud palli väravasse põrutas. Kaks minutit hiljem teenis Helios 11 meetri karistuslöögi. Lööma läks Joakit, kuid Lootose puurilukk suutis otse keskele löödud penalti tõrjuda. Mõni minut hiljem oli Joakit taas aktsioonis, seekord oli tema paarilt meetrilt sooritatud löök täpne ja Helios juhtis 2:0.

Minut hiljem niitis Lootose kaitsja trahvikastis jalust Andrei Kiši. Nüüd läks penaltit lööma Kait Hinn ja tema ei eksinud. Kulus veel vaid kaks minutit ning Joakit virutas umbes 18 meetrilt 4:0.

21. minutil tabas Lootose trahvikastis käinud madinas pall külaliste mängija kätt ning Karl Martin Saar realiseeris penalti. Hävitustöö jätkus – 40. minutil sai Joakit kirja oma neljanda täistabamuse ning poolaja viimasel minutil lõi Kiš nurgalöögi järel peaga juba 7:0.

Teiseks poolajaks tegi Helios kolm vahetust, lahkus ka Joakit, hiljem veel kaks. Õiget mängurütmi enam ei leitud ning ehkki järjepidevalt rünnati, peale nurgalöökide esialgu midagi tekitada ei suudetud. Väravalisa ei jäänud siiski tulemata – 59. minutil lõi nurgalöögiolukorras markeerimata jäetud Karl Martin Saar 8:0 ning veerand tundi hiljem sai värava alla tsenderdatud pall Siim Lepast rikošeti ning põrkas veelkord külaliste väravasse.

Taga ei suutnud võrulased kahjuks nulli hoida – kümmekond minutit enne lõppu tegi äärekaitsja Jaagup Kärblane ränga sööduvea ning Lootosel õnnestus auvärav lüüa.

Võru vutimeestele oli see seitsmes järjestikune võit ning liiga lõunapiirkonna tabelis hoitakse teist kohta.

Järgmisel laupäeval mängib Heliose duubel Väimelas märksa tugevama vastase, FC Elva II-ga.

Kert Joakit (esiplaanil) on just järjekordse palli Lootose väravasse saatnud. Foto: Priit Lööper