Võrumaa ratturid alustasid cyclokrossisarja edukalt

Viljandis eile toimunud cyclokrossi (CX) Eesti karikasarja esimesel etapil võitis naiste eliitklassis esikoha Mari-Liis Mõttus, meestest tuli Viljar Kuljus kolmandaks.

Meeste eliitklassis oli parim Caspar Austa, Kuljust edestas veel soomlane Antti Kuitto.

Haanja rattaklubi sõitjatest sai eelmistel päevadel sadanud vihmast mudase raja esimesena lastesõidus ära proovida Marta Mõttus. „Pusis suurte vahel tublilt ja läbis mõlemad ringid eeskujulikult. Nii mõnigi „hiiglane” jäi seljataha. Kuna nende vanuses selles sarjas võidu ei sõideta, siis oli kõik lihtsalt puhas lõbu,” kommenteeris tüdruku isa Tarmo Mõttus.

Matthias Mõttus sai juba auhindade peale kihutada. „Stardiloosiga ei vedanud ja tuli alustada eelviimasest reast. Sai kohe ilusti minema ja parandas korralikult kohta, aga esimeses kurvis sõideti kahelt poolt tee kinni ja ühel hetkel olid kõik läinud ja Matu ühe Tartu Veloklubi poisiga murul pikali. Nukrutsemiseks aega polnud ja järgnevad ringid nägid kõik, kui palju sellel roheliste riietega väikemehel tahtmist on. Koht-koha haaval hakkas tõusma ja lõpetas sõidu kolmndana,” rääkis Tarmo Mõttus.

Ülejäänud Haanja rattaklubi punt läks rajale viimases sõidus, kus Tarmo Mõttus jõudis Seenior 2 klassi meestest finišisse kolmandana. „Stardist sain korralikult minema ja kõik oli ilus esimese ringi lõpuni, kui kõhuvalu hakkas sõitu segama. Umbes nägusid hekseldades tundus, et sõidan oma masinaklassis poodiumi piiril. Hoidsin kohta ja kannatasin lõpuni,” ütles ta.

Kuigi mingil hetkel tundus, et tagantpoolt startinud Mari-Liis Mõttus jõuab Tarmo Mõttusele järele, siis sel korral jäi tal veel isa karistamata. Mari-Liis Mõttuse sõnul sai ta stardis juba kõvasti kohta parandada ja pääses esireast startinud Greete Steinburgile päris lähedale. Ühes libedas kurvis vajus konkurent veidi välja ja seest õnnestus mööda nõelata. Sealt alates sai Mari-Liis Mõttus oma sõitu sõita ja vaikselt vahet kasvatada ning võit tuli juba korraliku eduga.

Alar Reiska saavutas Seenior 3 klassis esikoha ning Ülo Kuljus oma vanuseklassis teise koha. „Korralik päev, 100% klubilastest poodiumil,” võttis Tarmo Mõttus päeva kokku.

U23 vanuseklassis tuli kolmandaks Sven Liivamägi, kes samuti kunagi HRK särki kandnud.

Sarja teine etapp toimub 1. oktoobril Elvas.


Mõttuste pere noorim esindaja Marta krossirajal. Foto: erakogu