Laura Joonas tuli pikal rajal Eesti meistriks

Laura Joonas tuli täna Hiiumaal Eesti meistriks orienteerumise pikal rajal, kaksikvõidu OK Võru naistele kindlustas Eleri Hirv.

Ühisstardiga võistlus toimus suviselt sooja ja päikeselise ilmaga maailma vanuselt kolmandat tuletorni ümbritsevas metsas Kõpu poolsaarel. Põneva luitereljeefiga maastikule oli rajameister Toivo Saue planeerinud naistele 15,6 km pikkuse raja.

Nelja naise konkurentsis käis esikohaduell eelmise aasta esipaari – Hirve ja Joonase vahel. Joonas, kes oli aasta tagasi saanud napi 14sekundise kaotuse, suutis täna võtta veenva revanši. Kuldmedal tuli ajaga 2:07.00, Hirv kaotas võitjale 1.48 ning pronksi saanud Margret Zimmermann (OK Kape) 5.44-ga.

Meestest kaitses tiitlit 22,6 km pikkusel rajal võistlust algusest lõpuni juhtinud Sander Vaher (EKJ SK). OK Võru meestest oli Kaur Kase 9. ja Alar Kume 13.

Võru noortest võitis Hando Allmann (M16) oma vanuseklassis esikoha ning Alex Treier (M18) tuli kolmandaks.

N50 vanuseklassi veteranidest tõi Võru klubile esikoha Airi Alnek.

Naiste esikolmik autasustamisel. Foto: Marta Eller

Teiste OK Võru sportlaste tulemusi. M18 5. Raido Kiss, 6. Joonas Halapuu. M50 5. Andy Karjus. N16 7. Kristina Haug, 8. Anita Laanejõe.