Tanel Leok tuli kahekordseks Eesti meistriks

Lätis Cesises sõideti eile Läti motokrossi meistrivõistluste viimane etapp, mis oli ühtlasi ka Eesti meistrivõistluste finaaletapiks. Nii MX1- kui ka MX2-klassis krooniti Eesti meistriks Tanel Leok ning medaleid jagus teistelegi Sõmerpalu motoklubi meestele.

MX1-klassi avasõitu asus juhtima lätlane Toms Macuks, kuid peagi möödusid temast Priit Rätsep (Honda, PMC Addinol Honda Racing) ja Harri Kullas (Husqvarna, Sõmerpalu MK). Poolel maal tõusis liidriks Kullas ning Rätsepast sai mööda ka tagasihoidliku stardi teinud Tanel Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK), kes jäi Kullasest lõpujoonel maha vaid poolteise sekundiga. Kolmandana lõpetas Rätsep.

Teises sõidus haaras liidriohjad Kullas, püsides esikohal võiduka lõpuni. Teisele kohale heitlesid Leok ja Rätsep. Alguses oli teine Rätsep, siis pääses Leok temast mööda, kuid mitte kauaks, sest kukkus. Pärast seda Leok enam Rätsepat kätte ei saanud ja lõpetas kolmndana. Kahe sõidu kokkuvõttes oli esikolmik seega Kullas, Rätsep ja Leok. Eesti meistriks tuli Leok Rätsepa ja Kullase ees.

MX2-klassis juhtis enamus avasõidust Kullas, kuid ringiga mahajääjad pärssisid tema hoogu ning selle kasutas ära Leok, kes tõusis liidriks ja suutis Kullase napi sekundiga alistada. Kolmandaks sõitis end esiduo klubikaaslane Karel Kutsar (Husqvarna). Teises sõidus ei andnud Kullas konkurentidele sõnaõigust. Kutsar oli pikalt teine, kuid sõiduviga langetas ta neljandaks, temast eespool lõpetasid Leo ja lätlane Karlis Sabulis.

Kahe sõidu kokkuvõttes sai etapivõidu Kullas Leok, Sabulise ja Kutsari ees. Eesti meistriks krooniti Leok, teine oli Kullas ja kolmas Cesises kuuenda koha saanud Aigar Leok (Yamaha, Sõmerpalu MK).

Läti meistrivõistlustel olid hooaja kokkuvõttes MX2-klassis kaks paremat Aigar Leok ja Kutsar, MX1-klassis tuli Tanel Leok kolmandaks.

MX125-klassis võttis finaaletapilt maksimumpunktid Jan Jakobson (Yamaha, Sõmerpalu MK), kes osales Cesises ainult Eesti meistrivõistluste arvestuses. Eesti meistriks tuli Andreas Hiiemägi (Husqvarna, Kose AMK), hõbemedali teenis Jakobson ja pronksi Henry Vesilind (KTM, AYR RC).

Seenioride arvestuses sai Urmas Heliste (Kawasaki, Kagu MK) Cesises kahe sõidu kokkuvõttes seitsmenda koha. Eesti meistrivõistluste kokkuvõttes võitis ta Heigo Laureni (Yamaha, Yamamoto RC) ja Valdur Kahro (Honda, Estonian Express Racing) järel pronksemdali.

85 cm3 klassis sõideti väljaspool Eesti meistivõistluste arvestust ning Mikk Kallion sai kahe sõidu kokkuvõttes 13. koha.


Tanel Leok. Foto: Rauno Kais