Maigi Vaikla jooksis Võrumaa naiste maratonirekordi

Maigi Vaikla jooksis täna 6. Tartu linnamaratonil selle distantsi uue Võrumaa rekordi, aeg 3:23.35 andis talle naiste seas kümnenda koha.

Isiklikku rekordit parandas Vaikla ligi kolme minutiga. Senine Võrumaa rekord oli ajaga 3:24.42 2011. aastast Monika Irvese nimel.

Pärast uudise ilmumist tekkis väike segadus, mida siis ikkagi Võrumaa rekordiks pidada, sest 2010. aastal jooksis Irves Mulgi maratonil aja 3:23.04. Nagu selgus, pole see Irvese aeg siiski rekordikõlblik, sest toonase Mulgi maratoni rada ei olnud stardi- ja finišipaiga määrustele mittevastamise pärast sertifitseeritud. Seetõttu seal joostud ajad ametlikesse edetabelitesse ei läinud ja neid ei leia ka Eesti Kergejõustikuliidu edetabelist. Ka Võru kergejõustikuklubist Lõunalõvi kinnitati, et rekordina lähevad kirja vaid ametlikud tulemused, mis joostud korrektselt vormistatud rajal.

Parim naine tänasel Tartu maratonil oli ajaga 3:00.59 Moonika Pilli.

Võrumaa jooksjatest oli kiireim Aimar Hussar, kes sai ajaga 2:48.12 üldjärjestuses 11. koha. Maratoni võitjaks tulnud Raivo Alla jõudis üle lõpujoone ajaga 2:31.52.

Poolmaratonil tuli Jürgen Külm ajaga 1:16.36 kuuendaks ning oli ühtlasi kiireim M20 vanuseklassi jooksja. Esikoha võitis ajaga 1:11.06 Kaur Kivistik.


Maigi Vaikla senine isiklik rekord oli pärit kuu aja taguselt Tallinna maratonilt. Foto: erakogu

1 kommentaar

  1. Post By Meriliin

    Marathon100.ee lehel on olemas pea kõik sportlaste tulemused, mis on registreeritud. Ja seal on selgelt näha, et Monika Irvese rekord on 3:23:04, mis saavutati Mulgi maratonil 2010. aastal. Mis tähendab, et Monika hoiab endiselt Võrumaa naiste maratoni rekordit.

Comments are closed.