Marek Vähi ja Liisi Himma tulid Eesti meistriks

Tartus nädalavahetusel peetud Eesti meistrivõistlustel klassikalises jõutõstmises võitsid Võrumaa sportlased kaks esikohta.

Meeste kehakaalus kuni 120 kg võitis kulla Marek Vähi kogusummaga 830 kg (300 + 215 + 315). Teist aastat järjest Eest meistriks tulnud 40aastase Võrumaalt pärit sportlase kogusumma ja küki tulemus on uued Eesti rekordid.

Naiste kehakaalus kuni 72 kg tuli Liisi Himma Sõmerpalu vallast Eesti meistriks aastase vaheaja järel. Tema tulemus oli seekord 317,5 kg (kükk 115 kg + lamades surumine 67,5 kg + jõutõmme 135 kg), oma parimast kogusummast jäi Himmal seega puudu enam kui 50 kg.

Meeste kehakaalus kuni 93 kg sai hõbemedali kaela Sõmerpalu valla mees Rait Veski. Tema kogusumma oli 660 kg (225 + 162,5 + 272,5) ehk 35 kg vähem kui kulla võitnud Siim Sammalkivil. Rando Raudsepp sai tulemusega 590 kg (187,5 + 172,5 + 230) viienda koha.

Kuni 83 kg kaaluvate meeste konkurentsis teenis võrulane Roland Desjatski pronksmedali kogusummaga 617,5 kg (215 + 127,5 + 275). Võitjaks tulnud Aimar Kuusnõmm sai kokku 689 kg. Jõutõmbes jäi Desjatski tulemus selles kehakaalus võistluse parimaks.