Rõuge meeskond sai Kadrinalt revanši

Rõuge Saunamaa saalijalgpallimeeskond tasus SK Kadrinale kaks nädalat tagasi Eesti karikasarjas saadud kaotuse eest – tänane II liiga mäng võideti koduväljakul 13:11.

Kodumeeskond võitis poolaja 8:4 ning kontrollis mängu ka teise poolaja esimesel kümnel minutil, kuid kolm minutit enne kohtumise lõppu jõudsid külalised viigini. Võit jäi siiski Rõugesse.

Rõuge Saunamaa pressiesindaja Pait Pettai sõnul oli Kadrina vahespurdis peasüüdlaseks meeskonnale esiliigast appi tulnud Alari Aunapuu, kes lõi kokku kaheksa väravat. „Kui sellele mehele natuke ruumi anda, siis lööb kohe ära. Eriti ohtlik on karistuslöökidest ja kiiretest lahtimängudest värava kõrvalt,” rääkis ta. „Meie meeskonnal tekkis pisike meelekaotus ja kuna ka viis lubatud viga sai täis, lasime neil otse väravale karistuslööke teha. Mängisime maha neljaväravalise eduseisu, aga tahtejõu ja ka pisikese õnnega suutsime lõpus kaks väravat ikkagi veel lüüa ja võidu II liiga ilmselt kõige tugevama vastase vastu ära võtta.”

Pettai sõnul oli võit Rõuge meeskonnale väga tähtis, sest kaotus karikavõistlustel jättis üsna kibeda tunde. „Karikas edenemine oli enamikul meestest suurim siht, liiga pigem teisejärguline, aga nüüd on kõik pilgud liigas parima tulemuse saavutamise peal,” lisas ta.

Väljakuperemeestest olid resultatiivsemad Kert Joakit ja Siim Tillemann, kes lõid kumbki kolm väravat. Kaks täistabamust said kirja Eduard Desjatski, Kristo Perli (lisaks neli resultatiivset söötu) ja Oliver Ossipov (lisaks kaks söötu), ühe Reijo Künnapuu. Pettai sõnul oli palju kasu ka Ravensist laenatud noorest väravavahist Rasmus Kriisast.

Meeskonna parimaks pidas Pettai seekord Tillemanni. „Tohutu jõuga mees, jookseb kasvõi kolmest mehest üksinda läbi ja pall tuleb tagasi löögijala peale justkui magnetiga tõmmatult. Siim vajas oma kolme värava puhul vaid ühel korral söötu, teisel kahel suutis omale ise ruumi luua ning värava lüüa,” ütles ta.

Nagu samade meeskondade karikamänguski, lehvitas kohtunik selleski kohtumises punast kaarti. Seekord eemaldati mängust Arsen Katšmazov, värava kõrval käega mängu eest. Tema sõnul oli pall vist küll juba enne seda väravaposti rikošetist üle otsajoone läinud, aga otsus jäi siiski jõusse.

Kolme vooru järel on Rõuge jalgpallurid seitsme punktiga liidrikohal, tänast vastast edestatakse ühe silmaga.

Järgmise II liiga mängu peab Rõuge Saunamaa tuleva nädala pühapäeval võõrsil Aruküla meeskonnaga.


Kristo Perli (õhus) lõi mängus SK Kadrinaga kaks väravat ja andis neli väravasöötu. Foto: Rõuge Saunamaa

Pildid