Võru võimlejad kogusid pisipoisi toetuseks ligi 700 eurot

Võimlemisklubi Janika Võru osakonna 5. sünnipäeva tähistamiseks toimus eile Võru spordikeskuses heategevuslik kontsertetendus „Haldjate jõulud”. Etenduse piletitulu ja annetused, kokku 676 eurot, lähevad TÜ Kliinikumi Lastefondi kaudu sihtotstarbeliselt kaheaastase pisipoisi raviks.

Antsla valla poisil Simonil on kaasasündinud kõri-, trahhea-, ja söögitorulõhe, mille tõttu ei ole ta võimeline loomulikul teel hingama ega sööma. Talle on paigaldatud trahheostoom (kunstliku hingamise jaoks hingetorusse tehtav avaus) ja gastrostoom (kõhule tehtud avause kaudu makku suunatud väike sond). Samuti vajab ta pidevat aspireerimist ehk hingamisteede puhastamist eritistest. TÜK Lastefond on alates 2015. aasta lõpust aidanud Simoni pere vajalike abivahendite ning spetsiaalse ravitoidusegu soetamisega.

Võimlemisklubi Janika Võru osakonna treener Eliise Abel nentis, et ta soovis Simoni aitamise kaudu lisada pisikesele sünnipäevale juurde miskit erilist. „Rääkisin oma ideest ka lastele ja neile see väga meeldis,” tõi ta välja.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar rääkis, et kontsertetendusest õhkus armsat ja ehedat südamlikkust. „See on tõsiselt vahva, et võimlemisgrupp tähistas oma 5. sünnipäeva heategevusliku eesmärgiga ning oleme siiralt õnnelikud, et raskelt haigeid lapsi kohalikul tasandil märgatakse ja toetatakse,” ütles ta.

Saar lisas, et võimlemisklubi Janika Võru osakonna treener Eliise Abel on korraldanud TÜK Lastefondi toetuseks ka heategevusliku aeroobikaõhtu. „Oleme tänulikud, et Eliise on meiega pikaaegset koostööd teinud ja panustanud meie kaudu Võru piirkonna laste heaolusse ja ravitingimuste parandamisse,” tänas ta.


Kontsertetenduse „Haldjate jõulud” trupp. Foto: Võrumaa spordiliit

Pildid