Võrumaa aasta sportlased on Timo Sild ja Õilme Võro

Täna Võru Kandles toimunud Võrumaa spordiaasta pidulikul lõpuüritusel tehti teatavaks maakonna aasta sportlased, meestest pälvis tiitli orienteeruja Timo Sild ja naistest kergejõustiklane Õilme Võro.

29aastane Timo Sild oli Võrumaa parim meessportlane ka kolm aastat tagasi. Tänavu saavutas ta orienteerumisjooksu MMil tavarajal 10. ja lühirajal 11. koha ning kuulus neljandaks tulnud Eesti teatevõistkonda. Lisaks võitis ta kaks kuldmedalit sõjaväelaste MMil ning kaks esikohta ka Eesti meistrivõistlustel. Teise koha vääriliseks tunnistati tänavuse motokrossi MMi 15. koha mees ja Eesti mesitrivistlustel kaks esikohta võitnud Tanel Leok, kes Võrumaa parimaks meessportlaseks valiti aastatel 2007–2011. Kolmandaks tuli orienteerumise MMil lühirajal 13. kohale tulnud ning ka Eesti teatenelikusse kuulunud Lauri Sild.

21aastane sprinter Õilme Võro valiti Võrumaa parimaks sportlaseks esmakordselt. Tänavu tuli ta kahekordseks täiskasvanute ja neljakordseks U23 vanuseklassi Eesti meistriks. Teiseks tuli naistest 2013., 2015. ja 2016. aastal maakonna parimaks valitud orienteeruja Eleri Hirv, kes tänavu saavutas rogaini MMil neljanda koha ning tuli viiekordseks Eesti meistriks. Kolmanda koha sai jalgrattakrossi Eesti meister Mari-Liis Mõttus.

Võistkondlikus arvestuses tunnistati teist aastat järjest võitjaks Sõmerpalu motoklubi enduromeeskond, kes lõi tänavu platsi puhtaks nii Eesti meistrivõistlustel kui ka meie lähinaabrite juures. Teise koha sai Eesti meistriks tulnud Võru suusaklubi sprinditeatemeeskond (Raido Ränkel ja Marko Kilp) ja kolmanda koha samuti Eesti meistritiitli võitnud OK Võru teatenaiskond (Laura Joonas, Eleri Hirv, Marianne Haug).

Parim pallimänguvõistkond on juba seitsmendat aastat järjest Famila/Võru VK võrkpallinaiskond, kes sai tänavu Eesti meistriliigas kuuenda koha. Saalijalgpalli Eesti karikafinaali jõudnud ja rannajalgpalli Eesti meistrivõistlustel seitsmendaks tulnud Rõuge Saunamaa jalgpallimeeskond oli teine ning esiliigasse tõusnud Võru FC Heliose jalgpallimeeskond kolmas.

Meesjuunioridest oli parim orienteeruja Lauri Pähn. Veteranidest sai aasta sportlase tiitli orienteeruja Airi Alnek.

Maakonna aasta spordisündmuseks tunnistati Võrumaa pikamaajooksusari.

Oma preemiad jagas ka Eesti Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupp. Need pälvisid Timo Sild, Õilme Võro ja suusatreener Mario Oha.

Lisaks kuulutati alade kaupa välja tänavused Võrumaa parimad noorsportlased, tunnustati edukamaid koolispordis, agaramaid harrastussportlasi ning omavalitsuste parimaid.