9.–15. oktoober

• Mari-Liis Mõttus. Haanja rattaklubi rattur võitis cyclokrossi Eesti meistrivõistlustel nagu mullugi naiste eliitklassi kuldmedali.
  •
    2.–8. oktoober

• Aigar Leok. Võrumaa motomees krooniti Eesti enduromeistriks, konkurentidele ei loovutanud ta viiest etapivõidust mitte ühtegi.
  •
    25. september – 1. oktoober

• Võru FC Helios. Juba tosin mängu järjest kaotuseta püsiv Võru vutimeeskond alistas II liiga oma piirkonna mulluse võitja Tartu Merkuuri ja jätkab turniiri teisel kohal.
  •
    18.–24. september

• Tanel Leok. Võrumaa motomehe hea hoog jätkus Cesise krossirajal, kus ta kindlustas endale kaks Eesti meistrivõistluste kuldmedalit.
  •
    11.–17. september

• Tanel Leok. MXGP-klassi motokrossi MM-sarja kokkuvõttes teenis Võrumaa krossiäss 15. koha ehk tõusis kahe koha võrra kõrgemale kui mullu.
  •
    4.–10. september

• Tanel Leok. Võrumaa motomees saavutas hooaja eelviimasel MM-etapil kaheksanda koha, mis on tema tänavuse aasta parim tulemus.
  •
    28. august – 3. september

• Võrumaa jalgpallimeeskond. Võru jalgpallurid alistasid maakondade maavõistluste raames teistkordselt Jõgevamaa ning on 30 aastat kestva turniiri esimese viiendiku järel esikolmikus.
  •
    21.–27. august

• Robert Täht. Võrust pärit võrkpalluri pingutused pole Eesti meeskonda EMi finaalturniiril küll veel võidule aidanud, aga oma liidrirolli on ta väärikalt kandnud.
  •
    14.–20. august

• Rõuge Saunamaa rannajalgpallimeeskond. Võrumaa jalgpallurite debüüthooaeg rannavuti Eesti meistriliigas tõi seitsmenda koha.
  •
    7.–13. august

• OK Võru teatevõistkond. Laura Joonas, Jaagup Truusalu, Kaur Kase ja Eleri Hirv tõid Võru klubile sprinditeates esmakordselt Eesti meistrikulla.
  •
    31. juuli – 6. august

• Võru FC Helios. Võru jalgpallurid jätkasid väravasadude korraldamist – duubel tegi IV liigas oma uueks rekordskooriks 10:0, naiskond rahvaliigas 18:0.
  •
    24.–30. juuli

• Võru FC Helios. Võrumaa parim vutiklubi saavutas oma liigaajaloo suurima võidu, alistades Kohtla-Järve JK Järve duubli 7:0.
  •
    17.–23. juuli

• Õilme Võro. Kaunitarist välejalg jooksis Eesti meistrivõistlustel mõlemal sprindidistantsil uue Võrumaa rekordi ning võitis kuld- ja hõbemedali.
  •
    10.–16. juuli

• Tanel Leok. Eesti meistrivõistluste etappi ei õnnestunud Võrumaa motomehel küll võita, kuid kodusel Sõmerpalu staadionikrossil sai ta juba viiendat korda peaauhinnaga triumfeerida.
  •
    3.–9. juuli

• Timo Sild. Eesti orienteerujate esinumber saavutas kodusel MMil tavarajal 10. ja lühirajal 11. koha ning aitas Eesti teatemeeskonna neljandaks.
  •
    26. juuni – 2. juuli

• Tanel Leok. Võrumaa krossiäss sai motokrossi MMil MXGP-klassis teist etappi järjest 13. koha ja tõusis sarja kokkuvõttes 14. kohale.
  •
    19.–25. juuni

• Tanel Leok. Võrumaalt pärit motomees sai motokrossi MXGP-klassi MMi Lombardia GP-l 13. koha.
  •
    12.–18. juuni

• Timo Sild. Tugevas konkurentsis võidetud kaks individuaalset sõjaväelaste maailmameistritiitlit ja teatevõistluse hõbemedal on suurepärane saavutus.
  •
    5.–11. juuni

• Õilme Võro. Võru vallast pärit sprinter püstitas kohe hooaja avavõistlusel 200 m jooksus uue Võrumaa rekordi ja palju ei jäänud tal puudu ka 100 m tippmargist.
  •
    29. mai – 4. juuni

• Tanel Leok. Eesti meistrivõistluste etapil Pärnus võtis Võrumaa motomees kõik, mis võtta andis – esikoha MX1- ja MX2-klassis ning superfinaali võidu.
  •
    22.–28. mai

• Robert Täht. Võrust pärit võrkpallur oli MMi valikturniiril üks Eesti koondise peamisi punktikahureid ja aitas meeskonna võistluse järgmisse ringi.
  •
    15.–21. mai

• Tanel Leok. Saksamaa MM-etapil saavutatud 12. koht tõstis Võrumaa krossiässa MXGP-klassi MM-sarjas koha võrra kõrgemale ehk 15. kohale.
  •
    8.–14. mai

• Võru FC Helios. Võru jalgpallurid alistasid koduplatsil II liiga senise liidri Jõgeva SK Noorus-96 kindlalt 5:0 ning tõusid juhtkohast vaid punkti kaugusele.
  •
    1.–7. mai

• Timo Sild. Võrust pärit orienteeruja võitis Eesti meistrikulla nii lühirajal kui ka teatejooksus, lühirajal edestas ta seejuures päris mitut maailma tippklassi meest.
  •
    24.–30. aprill

• Võru FC Helios. Nii klubi, jalgpallurid kui ka fännid näitasid end parimast küljest, kui koerailmale vaatamata 140 inimest Võru staadionile meelitati ja võiduga JK Piraaja üle II liigas tippu tõusti.
  •
    17.–23. aprill

• Tanel Leok. Võrumaa motomees saavutas motokrossi MXGP-klassi MM-sarja etapil Hollandis 13. koha.
  •
    10.–16. aprill

• SK Urvaste korvpallimeeskond. Urvaste korvpallurid murdsid viimastel aastatel Võrumaal valitsenud Parksepa SK/Võru ülemvõimu ja tulid esmakordselt maakonna meistriks.
  •
    3.–9. aprill

• Parksepa SK/Võru korvpallimeeskond. Võrumaa korvpallurid võidutsesid pärast mitmeaastast pausi taas ellu äratatud Võru-Põlva ühisliigas, kus võitsid kümnest mängust koguni üheksa.
  •
    27. märts – 2. aprill

• Võru spordikooli U20 võrkpallimeeskond. Võru noored võrkpallurid võitsid omaealiste Eesti meistrivõistlustel hõbemedali.
  •
    20.–26. märts

• Annemarii Bendi. Sel nädalal 16-aastaseks saav Võrumaa koolitüdruk võitis nii suusahüpetes kui ka kahevõitluses Eesti naiste meistrikulla.
  •
    13.–19. märts

• Raido Ränkel. Kaks järjekordset Eesti meistrikulda (teatesprindis ja 50 km distantsil) tõid Võru suusamehe hooaja lõppu helgemaid toone.
  •
    6.–12. märts

• Regina Oja ja Tarvi Sikk. Noored Võrumaa laskesuusatajad saavutasid kodusel IBU Cupi etapil Otepääl paaristeatesõidus tubli kaheksanda koha.
  •
    27. veebruar – 5. märts

• Rõuge Saunamaa saalijalgpallimeeskond. Ehkki Võrumaa saalivutimehed jäid Eesti karikafinaalis kaotajaks, näidati favoriidiks olnud SK Augur Enematile hambaid ja kaotati alles lisaajal 5:6.
  •
    20.–26. veebruar

• Tanel Leok. Sõmerpalu vallast pärit Eesti kõigi aegade edukaim krossimees alustas tänavust MXGP-klassi MM-sarja Kataris 18. kohaga.
  •
    13.–19. veebruar

• Õilme Võro. Vigastuspausilt naasnud sprinter võitis Eesti talvistel kergejõustikumeistrivõistluste kulla ja hõbeda ning jooksis kaks Võrumaa sisetippmarki.
  •
    6.–12. veebruar

• Raido Ränkel. Võru suusaklubi mees lisas oma auhinnakappi kaks Eesti meistrikulda: vabatehnikasprindis ja 15 km klassikasõidus.
  •
    30. jaanuar – 5. veebruar

• Marko Kilp. Haiguse kiuste jõudis Võru suusaklubi sprinter tuleva aasta olümpialinnas Pyeongchangis MK-punktidele – sel hooajal juba kolmandat korda.
  •
    23.–29. jaanuar

• Triinu Hausenberg. Võru noor kahevõistleja võitis Põhjamaade meistrivõistlustel kaks medalit: individuaalvõistluses pronksi ja võistkonnavõistluses koos Annemarii Bendiga hõbeda.
  •
    16.–22. jaanuar

• Rene Zahkna. Laskesuusatamise MK-etapil Anterselvas püsis Võru noormees meeste teatesõidus pool avavahetust kenasti pildis, olles vahepeal ka võistluse liider.
  •
    9.–15. jaanuar

• Rõuge Saunamaa. Rõuge saalivutimehed lõid Eesti karikasarjas auti meistriliiga meeskonna Sillamäelt ja marssisid poolfinaali.
  •
    2.–8. jaanuar

• Rene Zahkna. Noor Võru laskesuusataja tegi Itaalias Martellis IBU karikasarjas senise karjääri parimad sõidud täiskasvanute konkurentsis, saades sprindis 13. ja jälitussõidus 11. koha.